İbrahim Saraçoğlu Uyardı - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


İbrahim Saraçoğlu Uyardı

İbrahim Saraçoğlu Uyardı
1 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 968 kez okundu.

Yüksek kolestrolü olan hastalara Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu şu uyarıyı yaptı.

Yüksek Kolesterol Şikâyeti Olanlar

Yüksek kolesterol şikâyeti olan hastalar, hekimlerinin önerileri doğrultusunda kolesterolü baskılayıcı, örneğin statin grubu, ilaç kullanmak zorundadırlar. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Katıldığı bir akşam yemeğinde başından geçen bir olayı şöyle anlatıyor.

“Katıldığı bir akşam yemeğinde kolesterol düşürücü ilaç kullandığını söyleyen bir tanıdığım, o akşam dikkat etmesi gereken bazı yemekleri ve tatlıları hiç çekinmeden tüketmişti. Yemek sonrası kendisine, akşamki ziyafette ölçüye dikkat etmediğini söylediğimde, bana aynen şu cevabı verdi: “Sayın hocam, nasıl olsa ilaç kullanıyorum, pek fazla dikkat etmeme gerek yok”.

“Kendisine bunun çok yanlış olduğunu anlattım. Çünkü kolesterol düşürücü ilaçlar, öğünlerde tükettiğimiz besinlerin içerdiği kolesterolü etkilemez. Kolesterol düşürücü ilaçlar, karaciğerin kendi ürettiği kolesterolü baskılar, yani karaciğerin daha az kolesterol üretmesini sağlar. Ancak besinler üzerinden aldığımız kolesterol üzerinde herhangi bir düşürücü özelliğe sahip değildir. Bu nedenle kolesterol oranı yüksek olan besinlere ve şeker oranı yüksek olan tatlılara karşı mutlaka ölçülü olunması gerekir. Önerilen diyete, ilaç kullanılmasına rağmen mutlaka uyulması gerekir.”

Kolesterol için hazırlanan kürlere ve şifalı bitkilerin faydalarını bilmemiz gerektiği kadar nelere dikkat edip etmeyeceğimizi bilmemiz gerekiyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kolesterol hastaları için tavsiyede bulunurken özellikle bizde kolesterol hastalarına mutlaka ve mutlaka Aile hekimlerinin veya Doktorlarının kontrolü dışında diyetlerini bozmamalarını, şifalı kür ve şifalı bitki çaylarını kullanmadan önce Doktorlarını bilgilendirmelerini rica ediyoruz. Sağlık ve sıhhat için mutlaka resmi kurumlarda çalışan doktorlarımızın tavsiyeleri ve reçeteleri kullanılmalıdır. Aksi halde insanların başına gelmesini istemedikleri olaylar ile karşılaşılabilinir. Bilinçli bir toplumun bilinçli insanları yapması gereken ve izlemesi gereken yolu kendisi için ve çevresindeki insanlar için örnek teşkil edecek şekilde yapmalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg