İbrahim Saraçoğlu, Karnabahar Kürü Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


İbrahim Saraçoğlu, Karnabahar Kürü Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir

İbrahim Saraçoğlu, Karnabahar Kürü Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir
5 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 6.832 kez okundu.

Karnabahar kürünün faydaları ve hazırlanışı, kronikleşmiş idrar yolları enfeksiyonlarında bilinen en etkili sebzedir. İdrar yolları enfeksiyonuna karşı karnabahar kürünü uygulanırken aşırıya kaçmadan C vitamini takviyesi yapılması gerektiği bilmenizde fayda var. C vitamini idrarı asidik yaptığından idrar yolları enfeksiyonunda kürün daha iyi işe yaramasını sağlayacaktır. İdrarın asidik olması üreme yapan bakterilerin önemli oranda yavaşlatılmasını sağlamaktadır ve kronik idrar yolları enfeksiyonunda hastalıkdan şikayetçi olanlara hastalığı önleyici çözüm sunmaktadır.

 

Karnabahar kürü hazırlanırken karnabaharın karın bölgesininin çevresindeki 4-5 adet yaprağı da beraberinde pişirmenizde büyük fayda vardır. Çünkü özellikle yapraklarında bol miktarda kansere karşı önleyici gücü olan beş tane koruyucu etkin madde mevcuttur. Özellikle E vitamini ve caffeic asit, yapraklarında daha zengindir.

Karnabahar Kürü Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir.

Kronik idrar yolları enfeksiyonlarına karşı

250-300 gram karnabahar yaklaşık 750 ml kaynamakta olan klorsuz (çeşmeden akan su ile hazırlamayınız) suya ilave edilir. İlave edildikten sonra kapak kapatılır ve kısık ateşte 5 – 6 dakika demlenir. Kaynatılan kürün ılıması beklenir. Haşlanmış karnabaharın suyunun yarısı sabah, diğer yarısı da akşam (aç veya tok farketmez) içilir. Her gün taze olarak hazırlanır.

 

Karnabahar Kürü Ne kadar Süre Kullanılmalıdır?

Karnabahar kürü 7 gün boyunca kullanılır ve 7 gün sonunda üç gün küre ara verilir sonrasında 7 gün içilir ve 3 gün ara verilir ve aynı kürü kullanma işi bir kez daha tekrarlanır. uygulama toplam 21 gün her 7 günde 3 gün kürü kullanmak kesilir. Her yedinci günün sonunda verilecek olan üçer günlük aralar uygulama süresine dahil değildir.
Burada dikkat edilmesi gereken nokta karnabaharın taze olmasıdır. Pişmiş olan karnabaharı da öğle veya akşam yemeklerinizde salata olarak tüketebilirsiniz. Şikâyetinize göre karnabahar kürüne tekrar edebilirsiniz.

Dikkat : Tiroid hastaları için kürün kullanımı tavsiye edilmemektedir. Aile hekimi veya Doktorunuzun bilgisi dışında bu kürü kullanmayınız.

İbrahim Saraçoğlu, Karnabahar Kürü Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. vehap dedi ki:

    sayın hocam kıronik ürser ve gastritim var ne yapmalıyım

  2. Songül gezici dedi ki:

    16 yıldir evliyim idaral yolu ve kasık agrılarım var bunun icin ne yapmalıyım

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg