İbrahim Saraçoğlu Civanperçemi Kürü - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


İbrahim Saraçoğlu Civanperçemi Kürü

İbrahim Saraçoğlu Civanperçemi Kürü
1 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 3.874 kez okundu.

Şifalı bitkiler ansiklopedimizden civanperçemi otunu bugün sizler için çıkarıyoruz. Adet Sancılarına Karşı Civanperçemi kürünün kullanılmasını öneren Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu civanperçemi kürünün faydalarını, civan perçemi kürünün nasıl yapılır ?, civanperçemi kürünün zararları nelerdir ? gibi aklınıza gelen sorulara vermiş olduğu yanıtları paylaşacağız.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Achillin ve Achilleine maddelerinin doğada bir tek civanperçemi bitkisinde bulunduğunu ve bu bitkinin şifasında bu maddelerin önemin olduğunu söylemiştir.

 

Bu her iki maddenin de bayanların adet dönemlerinde adet ağrılarının dindirilmesinde etkin rol oynayan maddeler olduğu bilinmektedir.

Bayanların regl dönemleriyle ilgili Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun civanperçemi kürü ile ilgili olarak anlatımlarına şu şekilde devam etmiştir.
Genel bir kural olmasa da, regl döneminde ani kan şekeri düşüşü veya kan şekerinde gün boyu oynamalar kendisini belirgin bir şekilde gösterebilmektedir. Bu durumda olan bayanların şikâyetleri daha farklıdır. Kan şekerinde ani düşüş veya fazla miktarda oynama (fluktasyon) olan bayanların adet günlerindeki şikâyetleri genel olarak: “İçim çekiliyor, kendimi kaybediyorum, baygınlık geçirmek üzereyim, içim taşıyor, içim patlıyor, aşırı gerginim, hiç bir yer bana huzur vermiyor” veya “korkuyorum ” şeklinde olabilir. Hatta bazı durumlarda vücutta kasılmalar da kendini gösterebilir.

 

İbrahim Saraçoğlu Civanperçemi Kürü : Bayanların sancılı geçen regl dönemlerine karşı yapılan civanperçemi kürü

Bir tatlı kaşığı civanperçemi (yaklaşık iki-üç gram) bir su bardağı kaynamakta olan klorsuz suyun içine atılır. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte üç dakika demlenir. Soğuduktan sonra süzülür. Regl döneminin başlamasına üç gün kala her gün sabah ve akşam bir su bardağı içilir. Her gün taze olarak hazırlanır. Reglinin bitimine kadar devam edilir.
Bu kür her regl döneminde uygulanır.

Bu yazımızda civanperçemi kürünü ibrahim saraçoğlunun engin bilgilerinden ve tecrübelerinden faydalanarak internet ortamında hazırlanan makalelerinden edinmiş bulunmaktayız. Sitemizde makalelerimizdeki kür tariflerini kesinlikle Aile hekimlerinize danışmadan kullanmayınız. Sizin hastalığınıza tanı konmadan yapılan hiç bir şifalı kür veya şifalı bitki çayları hastalığınıza derman olmayacaktır. Aksi durumlar gibi sonuçlar doğurabileceğide açıktır.civanpercemi-kuru

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg