Hurmanın Faydaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Hurmanın Faydaları

Hurmanın Faydaları
4 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 268 kez okundu.

Muhteşem bir lezzettir hurma. Hem lezzetli hem de sağlığımız için oldukça faydalıdır. Hurmanın faydaları nelerdir? Hurma ne kadar tüketilmeli? Hurmanın sağlığımıza yararları nelerdir?

Her gün tüketeceğiniz 3 adet hurma ile hayatınızın nasıl değişeceğini bilmek ister misiniz? Hem sindirim sistemi hem de barındırdığı vitamin ve besin değerleri ile mutlaka hayatımızda olması gereken hurma ile ilgili detaylara gelin göz atalım.

Hurmanın Kansere Faydaları

Lif oranı oldukça yüksek olan ve sağlığımız için daha pek çok sağlıklı tarafı olan hurma, mutlaka hayatımızda olması gereken bir lezzettir. Özellikle kanser ile savaşta oldukça önemli bir besin olan hurma, pek çok araştırmada yer almaktadır.

Hurma Vücudu Temizler

Besin değeri oldukça yüksek olan hurma antioksidan görevi gördüğü için direkt olarak zararlı olabilecek her şeyden bizi korumaktadır. Yüksek derece antioksidan özelliği ile yaşlanmadan kaynaklanan hastalıklardan koruyucu olduğu da bilinmektedir.

Hurmanın Kalbe Faydaları

Özellikle damar tıkanıklığı için birebir olan hurma genç yaşlı herkesin günde 3 tane tüketmesi gereken ve düzenli olarak hayatımızda yer alması gereken bir besindir. Damarlarda meydana gelen tıkanmalardan kaynaklanan kalp hastalıklarına karşı bizi koruyacağını unutmamalısınız.

Hafızaya Faydalıdır

İçerdiği A vitamini ile beyne ve dolaylı olarak hafızaya yararı büyüktür. Düzenli olarak tükettiğiniz zaman ise beyin hücrelerindeki hasara da iyi gelmektir.

Hurmanın Diyabet Ve Yüksek Tansiyona Faydaları

Özellikle geçmişten bu zamana kadar Arap Yarımadası’nda her gün tüketildiği için pek çok öneminin vurgulandığını bilmelisiniz. En çok dikkat çeken kısmı ise yüksek tansiyon ve diyabete iyi geldiğinin bilinmesidir.

Şeker Seviyesini Dengeler

Vücuda sağladığı dinginlik, enerji ve bol miktarda ısı ile glikoz almadan sağlıklı şekilde tüketebileceğiniz besinler arasında hurma bulunmaktadır. Kan şekerini düzenler ve ani iniş çıkışları engeller.

Hurmanın Anemi Hastalığına Faydaları

Demir anemisi konusunda size en iyi desteği sağlayacak olan besindir, hurma. Günde ortalama 2 ara öğünde 6 hurma yiyerek vücudun bir günde ihtiyacı olan bütün demirin %80’ini almış olacağınızı biliyor muydunuz?

Hurmanın Karaciğere Faydaları

B1 ve B2 vitaminleri karaciğer için en önemli vitaminlerdir. Bunu da hurmadan direkt olarak alabilir ve karaciğer sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Gözleri Kuvvetlendirici Özelliği Vardır

A vitamini kaynağı olan hurma, göz sağlığı ve göz sinirleri için oldukça önemlidir.

Kemiklere Faydalıdır

İçerdiği kalsiyum ve fosfat ile genel anlamda kemik sağlığını korumaktadır. Ayrıca vitamin eksikliğine bağlı kemik hastalıklarından da sizi koruyacaktır.

Ruh Sağlığını Korur

Günde ortalama 5-6 hurma tüketerek hem ruh sağlığınızı koruyabilir hem de daha sakin bir hayat yaşamak için güzel bir adım atabilirsiniz. Stresi önler ve daha sakin kalmanızı sağlar.

Damar Sertliği ve Kolesterole İyi Gelir

Hurma içerdiği zengin vitamin ve besin kaynakları ile damar sertliğinin önüne geçer ve kolesterolü düzenlemeye yardımcı olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg