Hindistan Cevizi Yağı Faydaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları
26 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 720 kez okundu.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Elde Edilir?

Hindistan cevizi bilinen üzere iki kısımdan oluşur; dış kısmı kabuklu ve kahverengidir, aynı zamanda tüye benzer bir görüntüsü vardır. İç kısmı ise sert, beyaz bir yapıdadır; asıl yenilen kısım iç kısmı yani beyaz kısmıdır. Soğuk sıkım yöntemiyle beyaz kısmından yağ elde edilir; bu yağ doymuş yağlardandır. Esasen doymuş yağlar pek de sağlıklı olmasa da bitkilerden elde edilen bu yağ normal düzeyde kullanılırsa aksine vücut için fayda gösterecektir.

Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydası?

Hindistan cevizinin içinde yoğun miktarda yağ vardır ve bu yağ tüm cilt tiplerine uygundur; cildiniz ister kuru olsun ister yağlı olsun her şekilde Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı yeni çıkmış cilt lekeleri için son derece faydalıdır; lekelerin 2-3 haftada kaybolması gözlenir. Bunun yanında güzel kokuludur, cilde doğal bir koku ve ester havası verir. Nemlendirir, derinin pul pul dökülmesini engeller, küçük kırmızı lekelere de son derece iyi gelir.

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydası?

Saçlarımızı şampuanla yıkadığımızda yağlı görüntüsü ortadan kalkar, kuru bir saç derisine sahip oluruz; aslında istediğimiz tam olarak da budur. Fakat şampuanı sık sık kullanmamız kafamızda aslında olması gereken doğal yağları da yok eder, kuru durumu bir noktadan sonra saçların dökülmesine neden olur. Ayda 1 defa hindistan cevizi yağını saçınıza uygulayıp 5-6 saat poşete sarılı şekilde beklemek saç derisinin yağı emmesine, saç köklerini güçlendirmesine ve beslemesine katkı sağlayacaktır.

Hindistan Cevizi Yağı Kilo Verirdir mi?

hindistan cevizi faydaları

En başta da söylediğimiz gibi hindistan cevizinin içinde yoğun miktarda doymuş yağ yer alır; bu yüzden ne olursa olsun bu yağı vücuda sürmek yerine direk olarak tüketecekseniz az tüketmelisiniz. Hindistan cevizi yağını az bir şekilde tüketmek öncelikle bu yağın karaciğerde işlenmesini, orada enerji haline gelmesini sağlayacaktır. Enerji şeklinde vücutta kalan bu yağ metabolizmayı hızlandırır, doğal yollarla yağ yakımı başlar. Fakat unutmayın ki kaş yapayım derken göz çıkartabilirsiniz, kilo vermek amacıyla hindistan cevizi yağı kullanırsanız aksine kilo alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg