Grip nedir? Grip Tedavisi - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Grip nedir? Grip Tedavisi

Grip nedir? Grip Tedavisi
23 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 514 kez okundu.

Virüslerle bulaşan ve viral bir hastalık olan grip, yakın temaslarla yani merhabalaşmalar, yakın konuşmalar ve öpüşme yoluyla geçen bulaşıcı bir hastalıktır. Genellikle nane limon gibi şifalı bitkiler ile üstesinden gelmeye çalıştığımız grip rahatsızlığını önlemede temizlik  en önemli yöntemlerin başında gelir. Ellerin sık sık yıkanması, pis yerlere dokunulmaması yegane amaçtır. Özellikle de kalabalık bir ortamdaysanız, okulda, bir kafede, evde, toplu taşıma araçlarında daha çok dikkat edilmelidir. Bulaşıcı bir hastalık olması sebebiyle kişiler bu virüsü diğer insanlara da geçirebilirler. Bu kapalı ortamlarda vakit geçiren insanlar, çocuklar, ileri yaşa erişmiş yaşlılar, kalp ve tansiyon hastaları daha büyük risk grubundadırlar.  Vücut direnci az olan insanlarla sağlık personelleri yine bu risk listesinin arasındadırlar.

 Grip hastalığının başlıca belirtileri;

Yüksek ateş, sıklıkla oluşan baş ağrısı, sıklıkla meydana gelen ve yaşamınızı etkileyen eklem ağrıları, günlerce sürebilecek bitkinlik durumları, hafif burun akıntısı durumu, kimi zaman veya sıklıkla oluşan hapşırma, kuru ve orta şiddette meydana gelen öksürük  belirtileri gibi durumlardır.

Grip nedir? Grip Tedavisi
Grip, soğuk algınlığıyla karıştırılmamalıdır. Grip, başlangıç evresinde ise antibiyotikler kesinlikle kullanılmamalıdır. Bu durumun nedeni; antibiyotiklerin virüslerin üzerinde etkisi bulunmadığından ve gribin virüsle bulaşan bir hastalık olmasından dolayıdır. Grip tedavisinde dinlenme büyük yer tutar. Bol miktarda su ve c vitamini tüketilmeli, kafeinsiz içecekler tercih edilmeli, bulunduğunuz ortam uygun ısıda ve sık sık havalandırılmalı, besin değeri yüksek ve enerji bakımından bol bitkiler ve gıdalar tercih edilmelidir. Doktor kontrolünde onların dediği ilaçlar neticesinde anti-gribal ilaçlar alınmalıdır.
Grip için bazı şifalı bitkileri kullanabilirsiniz, ancak öncelikle doktorunuza danışmayı unutmayınız.

Grip Rahatsızlığı İçin Kullanılabilecek Şifalı Bitkiler

Grip tedavisine yardımcı olmak için nane limon ikilisi,  ekinezya bitkisinin çayını, meyan kökü, karabaş otu, kekik gibi şifalı bitkiler de tüketebilirsiniz. Ayrıca grip e karşı bağışıklılık kazanmak için çok etkili iki şifalı sebze olan soğan ve sarımsak da sofralarımızdan eksik olmamalıdır.

Sinüzit, orta kulak iltihabı, bronşit, zatürre gibi bazı etkileşimlere sebebiyet verebilen gribi küçümsememeli ve gerekli önlemlerle hastalık süresini kısaltmalı ve sağlıklı bir şekilde atlatmalıyız. Grip olmadan önce grip aşısı olmakta bu komplikasyonları en aza indirebilir ve hastalığa yakalanma riskini daha aza indirebilir.

Bir önceki yazımızda faydalisifalibitkiler.com takipçileri için kış aylarında ihtiyaçları olan soğuk algınlığı konusunda  bir makale yayınladık.

 

Grip nedir? Grip Tedavisi Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Selin dedi ki:

    grip için nane limon tavsiye ederim, buharını da yüzüme tutuyorum güzel oluyor 😉

  2. elif dedi ki:

    ıhlamur eksik etmiyorum grip için birebir 🙂

  3. Cemile dedi ki:

    Kış geldi, şifalı bitkileri eksik etmemek lazım soğun algınlığı, grip gibi hastalıklar yaşamamak için 🙂

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg