Gribe Ne İyi Gelir? - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Gribe Ne İyi Gelir?

Gribe Ne İyi Gelir?
3 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 789 kez okundu.

Grip hastalığı günümüzde insanların enerjilerini oldukça aşağı çeken ve iş verimlerini oldukça azaltan bir hastalıktır. Özellikle bazı kişilerde 10 güne kadar ulaşan sürelerde etkili olmaktadır. Bu durum ise hem kendi hayatlarında hem de iş hayatlarında odlukça zor durumda kalmalarına sebep olabilmektedir. Okula gidemediği için yok yazılan ve eğitimi aksayan öğrenciler ya da işe gidemediği için para kazanamayan kişiler bu durumda olumsuz anlamda olukça fazla etkilenebilmektedirler.

Fakat grip konusunda alınacak bazı önlemler ve gıda takviyeler ile Grip iyileşme sürecini olumlu anlamda etkilemek mümkündür. Bu önlemlerin etkili olabilmesi için grip olan kişinin genel sağlık yapısı ve gribin etki durumu oldukça dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Eğer grip çok ağır geçiriliyorsa yapılacak ilk iş doktora gitmek olmalıdır.

Gripte İyi gelen Durumlar

Grip yaş ve cinsiyet fark etmeksizin herkesi etkileyen bir hastalık türüdür. Özellikle gerekli tedavi alınmadığında ve yeterli beslenme olmadığı durumlarda bu grip vakaları daha da etkili ve tehlikeli olabilmektedir.

Bazı basit ama etkili yöntemlerle gribin etkileri azaltılırken daha kısa sürede iyileşme sağlanabilmektedir. Gripte iyileşmeyi hızlandıran etkenler ise şu şekildedir;

  • Grip olan kişiler sürekli sıcak çorba içmeli ve bu çorbaların içerisinde bol miktarda sarımsak bulunmalıdır. Bu anlamda sarımsakların çiğ olarak eklenmesi grip olan kişilere direnç kazandırma ve iyileştirmeyi arttırmada oldukça etkilidir.
  • Grip süresince pancar suyu tüketildiğinde gripten dolayı kaybolan enerjinin tekrar yerine gelmesi sağlanmaktadır
  • Grip boyunca bol limon tüketimi son derece faydalıdır. Özellikle limon sayesinde kana daha hızlı oksijen taşınması sağlanırken bu durumda daha hızlı iyileşmeye etki edecektir.
  • Mevsiminde ve düzenli tüketilen tavuk hem gribe yakalanma konusunda etki gösterirken grip olan kişilerin iyileşme sürecini ciddi anlamda kısaltmaktadır.
  • Özellikle C vitamini açısında zengin meyveleri tüketmek hem gribe karşı korurken hem de vücudun ihtiyaç duyduğu enerji sağlayarak, daha kısa sürede iyileşme sağlamaktadır.
  • Özellikle grip döneminde çay ve kahve tüketimi sonlandırılmalı. Bunu yerine grip için bitki çayı tüketimi sağlanmalıdır.

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg