Gebelikte Mide Yanması ve Çözümü - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Gebelikte Mide Yanması ve Çözümü

Gebelikte Mide Yanması ve Çözümü
30 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 470 kez okundu.

Gebelikte Mide Yanması ve Çözümü

Gebelik kadınlar için vücudunda şimdiye kadar hiç yaşamadığı değişimlerin olduğu bir dönemdir. Bu dönemde yaşanan bir takım değişimler sizleri zorlayabilir. Hamilelik döneminde yaşanan ağrılara karşı ilaç alma durumunuz olmadığından dolayı vücudunuzda gelişebilecek değişimleri öğrenmeleri, bu durumlara karşı doğal yöntemler belirlemeli ve önlemler almalısınız.

Gebelik döneminde yaşanan problemlerden bir tanesi de mide yanmasıdır ve bu durum çok fazla hamilenin karşılaştığı bir durumdur.

Gebelikte Mide Yanması Ne Zaman Başlar?

Mide bulantılarıyla başlayan gebelik dönemi bir süre sonra mide yanmaları ile devam edebilir. Gebeliğin üçüncü ayından sonra mide yanması şikayetleri başlayabilir. Kimi hamilelerde mide yanması durumu bir süre sonra geçebilirken kimi hamilelerde ise bu durum doğuma kadar devam etmektedir. Hatta beslenme şeklinize bağlı olarak mide yanması durumu artarak da devam edebilir.

Gebelikte Mide Yanması Nedenleri Nelerdir?

Gebelik döneminde hormon değişimleri en sık yaşanan durumdur. Bu hormon değişimleri sindirim sistemini de etkileyebilir. Sindirim sisteminizin etkilenmesi ile beraber midenize salgılanan enzimlerin artış durumu söz konusu olabilir. Fazla miktarda mide asidi mideniz de yanmaya sebep olacaktır.

Gebelik döneminde beslenme şekliniz de önemlidir. Her bulduğunuz yemeği yemek, dengesiz ve düzensiz beslenmek de mide yanmalarına sebep olacaktır. Özellikle baharatlı ve yağlı beslenme mide yanmalarını daha çok tetikleyecektir.

Hamilelik döneminde mide üst kaslarında gevşeme durumu olabilir. Bu gevşeme durumuyla beraber mide asidi yemek borunuzdan yukarı çıkabilir. Bu durum yemek borusu ve mide de yanmanın sebebidir. BKNZ:  https://www.cintakvimihesaplama.net/hamilelikte-mide-yanmasinin-sebepleri-nedir.html

Gebelikte Mide Yanması İçin Ne Yapılabilir?

  • Beslenmenize dikkat edin. Daha sağlıklı besinler alarak yağlı ve baharatlı besinlerden uzak durmaya çalışın.
  • Yemek yedikten sonra yatmayın. Yediğiniz yemek sindirilene kadar oturur pozisyon da olmaya dikkat edin.
  • Dar giysiler ile midenizi sıkıştırmayın.
  • Kabızlık durumu mide yanmasına tetikleyecektir. Sizi kabız yapacak yiyecekler tüketmekten kaçının.

Ayrıca hamileliğiniz boyunca size rehber olacak çok ve önemli sağlık bilgilerinin yer aldığı çin takvimi sitemize mutlaka bakmanızı öneriyoruz. https://www.cintakvimihesaplama.net/

Gebelikte Mide Yanması ve Çözümü Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Yunus dedi ki:

    verdiğiniz açıklayıcı ve önemli bilgiler için çok teşekkür ederim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg