Gastrite İyi Gelen Yiyecekler - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Gastrite İyi Gelen Yiyecekler

Gastrite İyi Gelen Yiyecekler
23 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 404 kez okundu.

Yanlış beslenme ya da ağır ve yağlı yiyeceklerden uzak durarak gastrit gibi farklı hastalıklardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Peki, Gastrit nedir? Gastrit hakkında bilmeniz gereken birkaç detay burada…

Gastrit günlük hayatınız etkileyebilecek, yediğiniz her yemeğin ardından ciddi sıkıntılar yaşamanıza yol açabilecek ve bir süre sonra daha da ilerleyerek farklı hastalıklara yol açabilecek bir hastalıktır. Belirtileri ve daha henüz başlangıç aşamasındaysanız kesinlikle doktora danışmalı ve gerekli tedaviye başlamalısınız ayrıca gastrit belirtilerini görüyorsanız ve buna karşı önlem almak istiyorsanız da; daha fazla geç kalmamalısınız. Sonuçta gastrit tedavi edilebilir ve düzelebilir ve rahatsızlıktır. Şimdi gelin hep birlikte merak edilenlere göz atalım.

Gastrite İyi Gelen Yiyecekler

Koyu Yeşil Yapraklı Sebzeler

Koyu yeşil ve yapraklı sebzeleri günlük olarak tüketmeli ve gastritten kurtulabilirsiniz. A,C,K vitaminleri ile folat, demir ve kalsiyum açısından zengin olan yeşil yapraklı sebzeler arasında; brokoli, brüksel lahanası, lahana, kuşkonmaz, lahana, kara lahana, ıspanak, bezelye ve yeşil fasulye bulunmaktadır.

Az Yağlı Protein Kaynakları

Yağsız et, balık, tavuk, soya ürünleri, baklagiller, az yağlı süt ve az yağlı kesinlikle protein kaynakları arasında yer almalı. Çünkü eğer gastrit gibi sorunlarınıza varsa yağsız besinler tercih etmelisiniz.

Gastrite İyi Gelmeyen Besinler

 • Alkol ve Kafeinli İçecekler
 • Rafine Gıdalar
 • Trans Yağlar
 • Baharatlı Gıdalar ve Domates
 • Karabiber
 • Kırmızı biber
 • Acı biber
 • Jalapeno biberi

Gastrit Nedir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Teşhis Edilir?

Gastritin Belirtileri arasında; mide ekşimesi, karın ağrısı, hıçkırık, iştah kaybı, hazımsızlık, koyu renkli dışkı, bulantı ve kanlı kusma vardır.

Gastrit tanısının konulması için doktora gitmelisiniz. Doktora gerekli detayları anlatırsanız, ardından yapılacak tahlil ve tetkikler ile sonuca hızlıca ulaşabilirsiniz. Mide biyopsisi, dışkı testi, endoskopi yapılabilecek testler arasındadır.

Mide zarının iltihaplanması olan gastrit, ilk olarak tehlikeli gibi görünmese de ilerlemesi durumunda oldukça kötü sonuçlara yol açmaktadır. Yemek yiyemez hale gelebilir ve günlük hayatınızı olumsuz etkileyecek sonuçlara maruz kalabilirsiniz. Bunun için kesinlikle doktorunuza başvurmalı, yapılacak olan kontrollerin ardından ilaçlarınızı kullanarak ve günlük hayat standardınızı yükseltmelisiniz.

Etiketler:

Gastrite İyi Gelen Yiyecekler Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. iCon dedi ki:

  mide sümük dokusunda oluşan yangı olarak nitelendirilen gastrit özellikle beslenme alışkanlıklarını ve yaşam tarzını düzeltmeyen yani doğru düzgün beslenmeyen insanlarda meydana gelen, belirtileri kolaylıkla fark edilebilecek bir hastalık olmasının yanında tedavisi olmasıyla da bilinen bir hastalık. Eğer önemsenmezse sonu kansere kadar gidebilir. Bu yüzden sindirim sistemi denince ilk akla gelen bu hastalık konusunda vatandaşlar dikkatli olmalıdır. Reflü ile kesinlikle karıştırılmamalıdır. Bu hastalığın muzdaripleri özellikle alkol ve stresten uzak durmalılar.

 2. Mert dedi ki:

  Son zamanlarda asitli içecekler yüzünden başım gastrit ile belada diyebilirim. Sanıyorum içecek konusunu biraz fazla abarttığım için ciddi problemler yaşadım. Makaleniz rehber niteliğinde, teşekkürler.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg