Fesleğen Faydaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Fesleğen Faydaları

Fesleğen Faydaları
13 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 610 kez okundu.

Fesleğen sinir sistemine iyi gelen, yemeklere konulduğunda ağızda ferah ve yoğun bir tat bırakan bitkilerdendir. Fesleğen aroması oldukça yoğundur, tüketileceği zaman az kullanmak, bitkiden soğumamak amacıyla önemlidir.

Sindirim ve Sinir Sistemine Etkisi: Fesleğen şişkinliği alır, ödeme iyi gelir, sık sık yaşanan mide krampları için birebirdir. Mide bulantısı yaşayanlar için de fesleğeni tüketmek, çiğ fesleğeni ağızda çiğnemek iyi gelecektir. Fesleğenin temizleyici, arındırıcı özelliği de bulunur, bağırsak parazitleriyle savaşır, onları öldürür. Hücrelerin mevcut yapılarını korumaya yardımcı olur, DNA sarmalının zarar görmesini engeller; olası tehlikelere karşı koruyucu görev alır.

Yaşlanma Karşıtı Fesleğen!

Fesleğenli kremler, haplar son dönemde sıkça karşımıza çıkmaktadır; bunun temel nedeni cildi gençleştirmesi; en azından mevcut halini korumasına yardımcı olmasıdır. Çünkü az önce de yazdığımız gibi fesleğen hücreyi korur, mevcut durumunu kaybetmesini engeller. Aynı zamanda kalbe de iyi gelen, detoks sularında yer alan fesleğen olası kalp spazmlarını da önleyici görevdedir.

Anti Bakteriyel Fesleğen

Fesleğenli sabunlar sırf kokusunun güzelliği ve keskinliği için üretilmemiştir; altında yatan temel sebep anti bakteriyel oluşudur. Hem cildin dışını hem de içini temizler, arındırır. Yeşil sebzelerin birçoğu (Maydanoz, nane, roka) gibi fesleğen de salatalara takviye edilir, cilt gençleştirme ürünlerinde kullanılır, detoks sularında yer alıp yağ yaktırıcı özelliğinden faydalanılır. Bunun yanında fesleğen yatıştırıcıdır, sinir sistemine iyi gelir, depresyona ve gerginliğe ilaç gibi gelecektir.

Pamukçuk Hastalığının Tedavisinde Fesleğen

Özellikle bebeklerde görülen pamukçuk bazen yetişkinlerde de görülmektedir; taze fesleğen yaprağını ağızda çiğneyerek tüketen yetişkin ağzında oluşan pamukçuktan kurtulabilir. Bunun yanında ağız yaralarına, iltihaplara da son derece iyi gelen fesleğen yaprakları haftada ya da iki haftada bir mutlaka tüketilmelidir. Fesleğen ağızda ferah bir tat bırakır, kişinin içini temizlediğini hissettirir.

Böcek Isırıklarına Fesleğen İyi Geliyor

Başta arı ısırığı olmak üzere sinek, karınca gibi hayvan ısırmalarında fesleğeni bir havanda ezip (fesleğen taze olmalıdır) yaraların üzerine sürmeniz tedaviyi hızlandıracak, şişliğin inmesini sağlayacaktır. Kısacası fesleğen sinir sistemine, sindirim sistemine, parazit ve mikroplara son derece iyi gelmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg