Epilepsi Hastalığı için Bitkiler - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Epilepsi Hastalığı için Bitkiler

Epilepsi Hastalığı için Bitkiler
23 Mart 2018 tarihinde eklendi, 2.022 kez okundu.

Epilepsi Hastalığı halk arasında genellikle Sara Hastalığı olarak adlandırılan, nörolojik bir hastalıktır. Beyinde oluşan normal olmayan elektriksel faaliyetler sonucunda ortaya çıkan bir tür kriz durumudur. Epilepsi tedavi edilebilir bir hastalıktır. Doğru tedaviler uygulandığında hastalığın sebep olduğu nöbetler kontrol altına alınabilir ve hasta normal yaşantısına dönebilir. Tedavi süreci uzun olabilir ve sürekli kontrol edilmelidir. Bu durum hastanın yaşam kalitesini oldukça büyük ölçüde etkileyebilir. Sanıldığından fazla görülen epilepsi hastalığı, yaşam kalitesini de etkilemesi nedeniyle hastaları psikolojik olarak kötü yönde etkilemektedir. Kadın ve erkeklerde eşit olasılıklarda ve her yaş gurubunda ortaya çıkabilen bir hastalıktır. Bu hastalığın tedavisindeki ilk basamak teşhisin doğru yapılması ve ilaçla tedaviye gerek olup olmadığına karar verilmesidir. Doğru ilaç kullanımı ve devamlılık ile nöbetlerin kontrol altına alınması iyileşme süreci için oldukça önemlidir. Epilepsi hastalığının ilaç tedavi süreci ve izlenimi devam ederken yaşam standardının yükselmesi ve nöbetlerin kontrol altına alınmasına destek veren bitkisel tedavilerde hastalığın iyileşme sürecinde olumlu yönde etkide bulunacaktır. İşte Epilepsi hastalığı için şifalı bitkiler:

Ökse Otu

Eski çağlardan beri birçok hastalığın şifası olarak görülen Ökse otu epilepsi hastalığı için en iyi tedavi yolu olarak adlandırılıyor. Günümüzde de bazı doktorlar bu şifalı bitkiyi Epilepsi hastalarının tedavisinde öneriyor. Bu bitkinin meyveleri insanlar için oldukça zehirli olabilir ve ağız yoluyla tüketilmemesi gerekiyor.

Hazırlanışı ve kullanımı: Ökse otunun yaprak ve saplarını ince ince kıyın ve bir bardak soğuk su içerisinde bir gece boyunca bekletin. Meyveler zehirli olabileceği için sadece yaprak ve sapları kullanın. Sabah bu suyu biraz ısıttıktan sonra süzün. Gün boyunca yemeklerden önce yudum yudum tüketin. Bu suyu her gün taze olarak hazırlayın.

Papatya Çayı

Papatya sakinleştirici özelliği ile epilepsi hastalığı için uygun bir tedavi yolu haline geliyor. Her gün düzenli olarak tüketilebilir.

Hazırlanışı ve kullanımı: Bir bardak kaynar suyum içine bir tutam papatya ekleyin.10-15 dakika demlenmeye bırakın ve süzün. Dilerseniz içine bal veya limon suyu ekleyerek içebilirsiniz.

Yulaf Otu

Yulaf otunu tek başına da kedi otu ile birlikte olarak da kullanabilirsiniz. Kedi otunun da sakinleştirici ve huzur verici özellikleri vardır. Epilepsi nöbetlerinin geçirilme sıklığını minimuma indirir.

Hazırlanışı ve kullanımı: Yulaf otunu tek başına veya kedi otu ile birlikte  suda kaynatın.Sabahları aç karnınına için.

Hint Bektaşi Üzümü

Hint Bektaşi üzümü C vitamini açısından oldukça zengindir. Beyin ve sinir sağlığını koruyucu özelliği ile epilepsi hastalarına faydası dokunur. Aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendirir.

Hazırlanışı ve kullanımı: Üzümün suyunu 1 bardak olmak üzere düzenli bir şekilde her gün tüketin.

Çınar Ağacı Kabuğu

Çınar ağacı ülkemizin hemen hemen her bölgesinde bol olarak bulunan bir ağaçtır ve kabuğunun birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Epilepsi hastaları için de Çınar Ağacı kabuğu öneriliyor.

Hazırlanışı ve kullanımı: Çınar ağacı kabuklarını sirkeli su içerisinde bir saat boyunca kaynatın. Süzdükten sonra çıkan suyu bir kapta dinlendirin. Dinlenen sudan gün boyunca yemek aralarında yarım fincan ısıtıp her gün için.

Epilepsi hastalarının ilaçlarını düzenli olarak kullanması, beslenme ve uyku düzenine dikkat etmesi gerekmektedir. Stres hayatın maalesef zorunlu bir parçası haline geldi ve sağlığımızı olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle epilepsi hastalarının stresten ve yorgunluktan uzak durmaları büyük ölçüde önem taşır.Çünkü stres ve yorgunluk epilepsi nöbetlerini tetikleyebiliyor.Epilepsi hastaları alkol ve sigaradan uzak durmalı ve egzersiz yapmalıdırlar.Doktor takibinde ilaçların düzenli olarak kullanılması ve bunun akabininde şifalı bitkiler ile tedavinin desteklenmesi yaşam standartlarını oldukça yükseltebilir ve iyileşme sürecine de büyük katkı sağlamaktadır.

Epilepsi Hastalığı için Bitkiler Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Burak Sesli dedi ki:

    Emeğinize sağlık. Çok faydalı bilgilerle bizi aydınlattığınız için çok teşekkürler. Çok ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg