Enginarın Faydaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Enginarın Faydaları

Enginarın Faydaları
23 Eylül 2013 tarihinde eklendi, 342 kez okundu.

Enginarin Faydaları Nelerdir?

Bitki yapraklarının karaciğer hastalığı durumlarında etkili olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca yüksek kolesterol karşı da kullanılır.
Meyvesi de yenir, ama bizi yaprakları ile tedavi eder. Yaprakları sayesinde enginar karaciğerin arkadaşıdır. Bu bezi yağ sindirimi için gerekli olan safra üretmek için yardımcı olur. Bitkisel ilaç olarak kullanılan bu tıbbi bitkinin kullanımı, ciddi bilimsel çalışmalar tarafından teşvik edilmektedir. Enginar türk mutfağında önemli bir yere sahip olan, güzel bir şekilde hazırlandığında oldukça lezzetli bir hale gelen yararlı şifalı bitkiler arasındadır.

Enginarın Faydaları
 Enginar Kullanımı

Bazı araştırmalar, standart hesap özeti şeklinde (bitkisel ilaç ve eczacılık bulunan kapsülleri gibi), enginarın safra üretimi ve akışına yardımcı olduğunu göstermektedir. Bunun için de karaciğer fonksiyonunda bozukluğu olan, karaciğer hastalığı olan insanlara reçete ile kullanmaları tavsiye edilir.
Ayrıca kandaki kolesterol seviyesini düşürme etkisi de vardır ve bu nedenle hiperkolesterolemiye muzdarip olanlar için uygun olduğu görülmektedir. Karaciğer koruma ilaçların hazırlanmasında da geniş şekilde kullanılır.
 Uyarılar

Mide ilaçları (örneğin yemeklerden sonra alınacak bazı anti-inflamatuar ilaçlar gibi) ile enginar kapsülleri şeklinde olan ilaçlardan kaçınılmalıdır.

Bir önceki yazımızda soğan kokusu için çözümler başlıklı makalemizi yayınladık.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg