El ve ayak şişmesine bitkisel çözüm, Atkestanesi - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


El ve ayak şişmesine bitkisel çözüm, Atkestanesi

El ve ayak şişmesine bitkisel çözüm, Atkestanesi
23 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.452 kez okundu.

Bu yazımızda bazı insanlarda görülen el ve ayak şişmesine karşı bitkisel bir çözümden bahsedelim. El ve ayak şişmesinin nedeni genelde dokuların su toplaması sonucu ödem oluşturması ile ilgilidir. Dokuların bu şekilde fazla suyu toplayarak ödemi oluşturması en çok el ve ayaklarda şişlik olarak görülür. Genelde bu ödem ile oluşan şişlikler kendiliğinden geçsede bazı hastalarda uzun süreli rahatsızlığa neden olmaktadır. Şifalı bitki ansiklopedilerinden yaptığımız araştırma ile bu konudaki şifalı bitki çözümlerini araştırdık.

El ve ayak şişkinlikleri ödeme bağlı olduğundan mutlaka doktorunuzdan yardım almalısınız. Bu konuda doğal şifalı bitki eczanesinden size faydalı olabilecek bir bitkiden yani Atkestanesi’nden bahsedeceğiz.

Atkestanesi bitkisinin tıbbi niteliklerinin, büzücü, gerginleştirici, iltihaplanma önleyici, ödem sonrası ortaya çıkan iltihaplanmaları önleyici olduğu, kan dindirici ve kan akışını hızlandırıcı olduğu bilinmektedir. İşte tam aradığımız bitki bu olsa gerek. Bitkinin tıbbi niteliği olan ödem sonrası iltihaplanmayı önleyen faydasından yararlanmak gerek. Peki bu konuda bitkiden nasıl faydalanabiliriz?

Atkestanesi bitkisinin yan etkileri ve zararları Nelerdir?

Önerilen ölçülerde yan etkisi bulunmamaktadır ancak bu ölçüleri ve kullanım sürelerini doktorunuzun tavsiyesi ile kullanmalısınız. Çünkü bu ölçünün dışında ve bazı hastalıkları bulunan kişilerde tavsiye edilmez. Faydaları olduğu kadar Atkestanesinin zararları da vardır. Bu durumları şu şekilde örnekleyebiliriz. Böbrekleri zayıf olan ve böbrek hastası olan atkestanesinden yapılacak ilaç ve tedavi şekillerini doktoruna danışmadan kullanmamalıdır. Aynı şekilde kalp ve damar hastalıkları bulunan hastalar içinde geçerlidir.

ÖNEMLİ : ATKESTANESİ ZEHİRLİ MİDİR?

Evet bu konuda çoğu kişi Atkestanesinin zehirli olduğunu söylemektedir. Atkestanesi’nin olmamış meyvesi ve yeşil kapsülü zehirlidir. Atkestanesi kullanımı konusunda Dikkatli ve Bilinçli olmalısınız çünkü Atkestanesi kullanımı sonucunda ölümle sonuçlanmış zehirlenmeler meydana gelmiştir.

Atkestanesi bitkisinin yaprağından, çiçeğinden, tohumundan ve ağaç kabuğundan faydalanarak çeşitli reçeteler yapılmaktadır. Biz bu konuda el ve ayak şişkinliğinin yani ödem sonrası oluşan şişkinliğin geçmesi için tohumundan faydalanacağız. Varis rahatsızlıkları içinde kullanılan bir bitki olan doğal iltihap önleyici Atkestanesi’nin tohumu ile bir banyo hazırlamamız gerekmektedir.

Atkestanesi ile el ayak şişmeleri için hazırlanacak banyo için 15 adet Atkestanesi tohum 3 litre suda 15 ile 20 dakika arasında kaynatılıp bir kovaya süzülür. Süzülen su içinde eller ve ayaklar banyo yapılır. Eller dirseğe kadar su içinde banyo yaptırılırken ayaklar ise dizkapaklarına kadar yapılır.

Dilerseniz önceki yazımızı ziyaret ederek bebeklerde gaz sancılarına faydalı olan bitksel çözümler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg