Dumanlı Kuvars Taşı - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Dumanlı Kuvars Taşı

Dumanlı Kuvars Taşı
19 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 734 kez okundu.

Meditasyonlarda kullanılabilir ve kullanılan şifalı taşlardan olan dumanlı kuvars taşı sinir bozukluklarına strese panik atağa karşı iyi gelen şifalı taşlardandır. Dumanlı kuvars taşı ayrıca el ve ayak rahatsızlıklarına hastalıklarına iyi gelen taşlar arasındadır.

Yeryüzünde yoğun olarak bulunan silisyum dioksit minerallerinin bir türüdür. Genellikle birbirine dik ve kristal yapıda bulunmaktadır. Kristal kuvarsın kahverengi, gri ve siyah renkli türleridir. İçinde duman varmışçasına bir görüntü sergilediği için dumanlı kuvarsa adını almıştır. Dumanlı kuvarsa binlerce yıl süs,, dekoratif ve dini işlerde kullanılmış olan önemli taştır. Kuvars taşları oluşumu esnasında doğal radyasyona uğrar ve bileşimindeki iyonların dengesi bozulur bu nedenle de renkleri koyulaşır. Dumanlı kuvars radyasyon değerine göre şeffaf, yarı şeffaf ya da opak halde bulunmaktadır. Bunlar dumanlı kuvars taşının özellikleri arasında olan sadece bazılarıdır. Türkiye, ABD, Avustralya, Madagaskar ve Brezilya başta olmak üzere tüm dünya genelinde çıkarılmaktadır.

Dumanlı Kuvars Taşının Özellikleri

Dumanlı kuvars ve kristal kuvars birlikte kullanıldığı takdirde kişiye özgüven verecek ve hayallerini gerçekleştirmek için gerekli olan enerjiyi verecektir.

  • Eski zamanlardan beri dumanlı kuvarsın korku ve paniği önlediği, kızgınlığı giderdiği ve yerine huzur, neşe getirdiğine inanılmaktadır.
  • Ayaklarınızın yere sağlam basmasını sağlayabilirsiniz.
  • Üzerinizde taşımak yerine belirli bir süre etrafınızda bulundurabilirsiniz. Aşırı radyasyona maruz kaldığı için fazla ten teması olmaması gerekmektedir.
  • Baş dönmesi ve mide bulantısı yaşamak istemiyorsanız uyurken odanızda bulundurmayınız.
  • Kendinizi öfkeli, kıskanç hissettiğiniz zaman elinize alarak 5-10 dakika tuttuğunuzda eskisinden daha iyi olduğunuzu ve rahatlamış olduğunuzu hissedeceksiniz.
  • Her türlü ağrı çeşitlerinde dumanlı kuvarsı istediğiniz bölgede kullanabilirsiniz. İnanarak 10 dakika bölgede tuttuğunuzda ağrıların geçtiğini ve sakinleştiğinizi göreceksiniz. Dumanlı kuvars taşının şifaları sizi mutlu edecektir.

 

Dumanlı kuvars taşının faydaları bunlarla sınırlı değildir elbette. Özellikle gece uykumuzdan uyandıran kramplar yüzünden acı çekmekteyseniz işte kramplar için kullanabileceğiniz mükemmel bir taş. Huzurlu uyku sağlar.

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg