Domates Suyunun Faydaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Domates Suyunun Faydaları

Domates Suyunun Faydaları
25 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 1.876 kez okundu.

Vitamin Açısından Zengindir: Domates suyu yoğun miktarda A ve C vitamini bulundurur; C vitamini hastalıklara karşı korurken A vitamini görüş kalitemizi arttırır. Bağışıklık sistemini güçlendiren, görme bozukluklarının oluşmasını engelleyen domates suyu kemik ve diş sağlığımız için faydalı olan vitaminleri içerisinde bulundurur.

Kilo Vermenize Yardımcı Olur: Birçok diyet listesinde domates ve salatalığa verilen önem hayli fazladır; bunun nedeni domatesin yüksek lif içeren bir besin olması, salatalığın ise metabolizmaya dost, bağırsaklara iyi gelen bir sebze olmasından kaynaklanır. Vücut domates suyu ile açlık hissini ortadan kaldırır; tüm bunların yanında domates oldukça lezzetli bir sebzedir. Tek başına da gayet tüketilebilir, doyurucudur, etli bir yapıya sahiptir.

Domates Suyu Doğal Enerji Kaynağıdır: Vücudu serbest radikallerden arındırır; yani tüketimi ile ödeminizi atabilirsiniz, şişkinliğiniz diner, bu arınmışlık size doğal bir enerji kazandırır. Şimdilerde domates suyunu tıpkı bir meyve suyu gibi satmaktadırlar; bunun yanında evde kendiniz de domatesin suyunu sıkabilirsiniz.

Kolon Sağlığı İçin Önemlidir: Domatesin içinde likopenin ismi verilen bir madde vardır, bu madde prostat kanseri riskini azaltır, domatesin lifli yapısını korur, kolon sağlığı için de oldukça önemlidir. Her gün 1 adet domates yemek ya da bir bardak domates suyu içmek aslında vücutta olmayan, dışarıdan takviye edilmesi gereken önemli maddeleri almanıza olacaktır.

Kemik Sağlığında Etkilidir: Kemik sağlığı denince birçoğumuzun aklına hemen beyaz renkli içecekler gelir: bunlar kefir, süt vb’dir. Fakat içerisinde bulunan K vitamini ile domates suyu da kemiklere iyi gelen, güçlendiren, çatlakların tedavisine yardımcı bir içecektir.

Domates Suyu Güzel Bir Cilde Kavuşturur: Domates suyunu direkt olarak içmek cildinizin gençleşmesine, vücudun arınmasına ve uzun süreli tokluk hissi vererek kilo verilmesine yardımcı olur. Bunun yanında domates suyunu bir de cildinize sürerek kullanabilirsiniz; bu işlem gözeneklerinizin daralmasına yardımcı olur; gözeneklerin daralması da aknelerin oluşmasını, deri altı iltihaplanmaların ve mikrop birikiminin ortadan kalkmasını sağlar. Donuklaşmış cildi kendine getiren, nemlendiren domates suyunu isterseniz içebilirsiniz, isterseniz de masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Not: Domates sıklıkla tükettiğimiz bir sebzedir, tadı oldukça güzeldir; her gün 1 adet domates yemek kanser riskini azaltır, vücudu arındırır, uzun süreli tokluk hissi verir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg