Diş Ağrısı Nasıl Geçer? Diş Ağrısına Bitkisel Çözümler - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Diş Ağrısı Nasıl Geçer? Diş Ağrısına Bitkisel Çözümler

Diş Ağrısı Nasıl Geçer? Diş Ağrısına Bitkisel Çözümler
6 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 813 kez okundu.

Bu yazımızda sizlere vücut sağlığımız ile ilgili bir husus olan diş ağrısı nasıl geçer ve diş ağrısına bitkisel çözümler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Diş ağrısı nasıl geçer? Diş ağrısı şikâyetleri genelde diş eti iltihaplanması, diş minesinin aşınması, diş çürümesi ve dolgu gibi birçok sebep den dolayı gerçekleşmektedir. Sağlığımızın en muazzam bölgelerinden biri olan dişlerimiz bizlerin hayatında önemi oldukça büyüktür. Konuşmaktan yemek yememize kadar birçok faaliyetimizi olumlu ya da olumsuz etkileyen dişlerimizin sağlığı da oldukça dikkat gerekmektedir.

Sağlıksız ve yeterince beslenememek ve diş sağlığını etkileyen ürünler arasında olan şekerli ve benzeri gıdaları aşırı şekilde tüketmek sonucu bazı rahatsızlıklar ve dolayısıyla ağrılar oluşabilmektedir. Ve bu ağrılar en olmadık ve beklenmedik zaman da karşımıza çıkıp hayat fonksiyonlarımızı ve işlerimizi oldukça etkilemektedir.

Diş Ağrısı Sebepleri Nelerdir?

Diş ağrısının özelliği ağrıyı kulaklarda, baş bölgemizde ve çene bölgemizde zonklarcasına hissetmemizdir. En yaygın olan diş ağrısı sebebi dişlerimiz de bulunan çürüklerdir. Diş Ağrısı Sebepleri Nelerdir? Maddeler halinde şöyle sıralayabiliriz;

  1. Diş eti iltihabı
  2. Diş minesinin fazlaca aşınması
  3. Çürükler ve diş absesi
  4. Yirmilik gömülü dişler
  5. Diş eti hastalıkları

Geçici çözümler ve pratik yaklaşımlar her ne kadar olumlu sonuç verse de bizlerin ilk işi sahasında mütehassıs olan doktorlara gözüküp diş rahatsızlığımıza veya diş ağrımıza karşı kesin ve kalıcı bir sonuç elde etmemiz için yegâne yoldur.

Diş Ağrısına Bitkisel Çözümler

Diş ağrısına bitkisel çözümleri şöyle sıralayabiliriz,

At Kuyruğu Otu, diş eti kanamalarımız, diş çürüğümüz veya iltihaplanma var ise, sıcak su içerisinde kaynatılıp ağızda gargara yapılması söz konusu bu rahatsızlıklarımıza iyi gelmektedir. Papatya ve biberiye ile hazırlanan çayının da aynı şekilde gargara yapılması fayda sağlayacaktır.

Diş eti iltihaplanmasının eğer ilk safhalarında isek yaban mersinini içeren bir meyve suyunu ağzımızda uzun müddet tutmamız ile iltihaplanma ciddi şekilde azalacaktır.

Mayıs papatyasının kaynatıldıktan sonra demlenip ağzımızda gargara yaparak tüketmek diş ağrılarına etkili ve bir o kadar da pratik çözüm sunmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg