Çörek Otu Yağı Faydaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Çörek Otu Yağı Faydaları

Çörek Otu Yağı Faydaları
25 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 786 kez okundu.

Kemiklere ve Kaslara İyi Gelir: Ölüm dışında her derde deva olduğu söylenen çörek otu yağı iskelet sistemine yani kemiklere iyi gelir. Romatizma ağrılarını azaltır; romatizma sorunundan muzdarip olanlar ağrılar şiddetlendiği zaman yağı masaj yaparak kollarına uygulayabilirler. Uyguladıktan sonra sıcak bir bezle sarıp uyumak gece boyu ağrı çekmemenizi sağlayacaktır.

Baş Ağrısı/ Migren’e İyi Gelir: Kronik migren sorunu olanlar alın çevrelerine, alınlarına, enselerine sert bir şekilde çörek otu yağıyla masaj yapabilirler. Çörek otu yağı baş ağrılarını dindirir, masaj yaptıktan sonra bez ile başı sıkıca sarmak kronik migreni olanlara dahi rahatlama verecektir.

Bağırsak Kurtlarının Düşürülmesinde Etkilidir: Zaman zaman yediğimiz yiyecekler bağırsaklarımızda, midemizde kurtlanmalar veya parazitlenmeler oluşmasına neden olur. Bağırsak kurtlarından ağır ilaçlar ile de kurtulmak mümkündür fakat bu her zaman garanti yöntem olmaz, tekrarlayabilir. Çörek otu yağını yiyeceklerle beraber almak bağırsaktaki kurtlanmayı önler, mevcut kurtları düşürür. Salatalarınıza serpiştirerek, her gün bir tatlı kaşığı içerek de bu yağı tüketebilirsiniz.

Çörek Otu Yağı Faydaları

Sindirim Sitemine Faydaları: Çörek otu yağı gaz sıkışmasının çözülmesine, gaz ağrılarının son bulmasına yardımcı olur. Küçük çocuklarda da olan gaz problemlerinde çörek otu yağı kullanılabilir; gaz giderici özelliği vardır.

Tansiyon Hastalarına İyi Gelir: Çörek otu yağı tansiyonu düşürür, kan basıncını ayarlar; ancak bunun için ağız yoluyla alınması gereklidir. Yüksek tansiyon sorunu yaşayanlar çörek otu yağını düzenli kullanarak ani nöbetleri engelleyebilir.

Bağışıklık Sistemine Etkisi: Çörek otu yağı aynı zamanda vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklara karşı dirençli olmasını sağlar. Mide ağrılarını, mide bulanmalarını azaltır, sık sık yaşanan kusma sorununu ortadan kaldırır. Taze zencefil suyu ile çörek otu yağını karıştırarak içmek kalıcı bir şekilde mide ağrınızı dindirir.

Hamile Anneler için Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Hamile anneler ancak doğumdan sonra çörek otu yağını kullanmalıdır. Çörek otu yağını doğumdan sonra kullanan annelerin sütü artar, daha uzun bir emzirme dönemi geçirirler. Bunun yanında bebek için de oldukça fayda sağlayacak çörek otu yağını doğumdan sonra gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Çörek Otu Yağı Faydaları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Banka Blog dedi ki:

    Çörek otu yağının bin derde deva olduğunu daha öncelerinde de duymuştum. Faydalı makaleniz için teşekkürler.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg