Cevizin Faydaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Cevizin Faydaları

Cevizin Faydaları
26 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 524 kez okundu.

Ceviz görünüşü itibariyle beyine benzetilir, ve bu yüzden halk arasında genel olarak “Beyne iyi geliyor” şeklinde yorumlanır. Aslında bu doğrudur, cevizin en bilinen faydası hafızayı güçlendirmesi, içerisinde bulunan yoğun Omega 3 ile zeka seviyesini arttırmasıdır. Hamile kadınların hem doğum öncesinde hem doğum sonrasında mutlaka tüketmeleri gereken cevizin daha birçok faydası vardır.

Cevizin Tümörlere Etkisi: Ceviz vücutta bilinen veya bilinmeyen, gizli kalmış tümörlerin gelişimini engeller. Bu bakımından kanser düşmanıdır diyebiliriz; henüz tanısı konmamış bir hastalığınız varsa dahi süreci yavaşlatır, sizi bir tümör enkazıyla baş başa bırakmaz.

Ceviz Cilde Canlılık Verir: Ceviz, içerisinde dışarıdan almamız gereken doğal yağlar bulundurur, bu yağlar vücutta üretilmez; alındığı takdirde cildi nemlendirir, yağ dengesini korur, canlılık katar. Solgun görüntüden kurtulmanıza yardımcı olur. Bunun yanında saç diplerini, saç derisini yeniler, saç bakımı için de cevizin suyu kullanılabilir.

Diyabete Etkisi Nasıl Olur?: Cevizi düzenli olarak azar azar yemek diyabet oluşumunu engeller; ama unutmayın ki cevizin büyük bir kısmı yağdır. Faydalı olduğu için tek seferde fazla fazla yemek yağların vücudunuzda depolanmasına sebep olacaktır.

cevizin faydaları

Melatonin Salgılar: Melatonin rahat bir uyku çekmek için gerekli hormondur. Bu hormon bir zifiri karanlıkta uyuduğunuzda salgılanır, iki ceviz yediğinizde salgılanır. Melatonin uyku kalitesini arttırır, kanser riskini aza indirir. Bunun yanında düzensiz kalp atışlarını azaltan, kalp krizi riskini minimize eden ceviz her gün 1-2 tane olsa dahi tüketilmelidir.

Tadı Güzeldir: Cevizin tadı güzeldir, diyet yapıyor olsanız dahi günde 1 adet tüketmeniz yoğun lif oranıyla diyetinizi destekleyecektir. Bağırsakları temizleyen, kabızlık sorununa iyi gelen ceviz, özellikle diyete alışma sorunu yaşayanlar için birebirdir.

Ceviz Kalp Dostudur: Düzenli aralıklarla azar azar tüketilen ceviz kalbin en büyük dostudur, damar tıkanıklıklarına iyi gelir, kalp hastalıklarını azaltır.

Omega 3 ve Ceviz: Cevizi mutlaka ama mutlaka tüketmemiz gerekir, çünkü içerisinde yoğun miktarda omega 3 bulunur. Omega 3 insan vücudu tarafından üretilmez, ancak gerekli olan yağ asitlerinden bir tanesidir. Zekayı güçlendirir, vücudun yapı taşlarının hemen hepsinde bulunur, bu bakımdan önemi yadsınamaz.

Etiketler:

Cevizin Faydaları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Kredi Cevizi Hesaplama dedi ki:

    Ceviz şu an popüler bir meyve olarak biliniyor. Lakin ceviz alırken şunlarada dikkat etmemiz lazım. Ceviz ağacının çeşitine. Günümüzde popüler olan ceviz ağacı cetnır cinsi. Lakin eski zamanlardan kalma yerli ceviz diye bildiğimiz cevizlerden bulursak çocuklarımıza yada kendimize bu cevizi yedirmeliyiz. Sebebi içindeki yağ oranıdır. Eski yerli cins cevizlerde bu yağ oranı çok iyidir. Bir ceviz yetiştiricisi olarak ceviz alırken bunlara dikkat etmemiz gerekir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg