Çay Ağacı Yağı Faydaları Nelerdir? - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Çay Ağacı Yağı Faydaları Nelerdir?

Çay Ağacı Yağı Faydaları Nelerdir?
27 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 716 kez okundu.

Çağ ağacı yağı birçok ülkede yaygın şekilde kullanılan, mantar ve virüsleri yok etme gücüne sahip bitkisel bir yağdır. Birçok faydası olduğu için sıkça kullanılmaktadır.

Çay Ağacı Nerede Yetişir ?

Çay ağacı Avustralya’da yetişiyor ve boyu yaklaşık iki metre civarında. Yaprakları yassı görünümlü bu ağaç,  yerliler tarafından tedavi amacıyla kullanılmış ve faya sağlanmış. Özellikle denizcilerin yaralarını,  diş kanamalarını, sindirim boşatım sistemi sorunları ve sinirsel sorunlarını gidermek için kullandığı bir ağaç olarak biliniyor.

Çay Ağacı Yağı Faydaları 

Çay ağacı yağı faydaları özellikle cilt bakımında ve yaraların iyileştirilmesinde görülüyor. Sıralamak gerekirse:

  • Sivilceli bölgelerde tonik etkisi yaratır ve gözenekleri temileyip sıkılaştırır. Siyah noktaların da oluşmasını engeller.
  • Antiseptik özelliği sayesinde uçuk sorununa iyi gelir. Dudak ya da genital organ kenarında bulunan herpesin geçmesinde kısa sürede etki eder. Sabah ve akşam 2 kere uçuklu bölgeye ince tabaka halinde sürülmelidir.
  • Olgunlaşmayan çıbanların iyileşmesinde etkilidir. Çıban çıkacak olan yer önce temizlenir ve sonra çay ağacı yağı sürülür.

  • Böcek sokmalarında bakterilerin giderilmesini sağlar ve bölgeyi hızlı şekilde iyileştirir. Antiseptik özelliği burada da etkilidir.
  • Ayak mantarlarına iyi gelir. Temizlenen ve kurulanan yere çay ağacı yağından sürülür ve bir süre iyice emilmesi sağlanır. Mantardan korunmak için de dinlenme suyu içine eklenebilir. ayrıca banyo suyuna eklenirse mentol kokusu ile broşlarınızın açılmasını sağlar.  Vücudun direncini geliştirmede etkilidir.
  • Çay ağacı yağı tırnak batmaları nedeniyle görülen iltihaplanmalara iyi gelir. Temizlenen ayak kurulanmasından sonra batık yere yağdan dökülür ve kuruması beklenir. Sonra batık bölüm ile deri arasına çay ağacı yağı dökülür. İltihaplanan bölge bu şekilde kurumaya başlar. Eğer iyi sonuç alınırsa cerrahi işleme gerek kalmadan iltihap sorunu çözülür.
  • Çay ağacı yağı faydası  ağız içi iltihaplanmalarda da görülür. Diş etlerindeki sorunlar, gargara ve takma diş temizliği için ideal bir çözümdür.
  • Mentollü kokusu olduğu için koku yapan bakterilere karşı savaşır ve deodorant şeklinde kullanımı mümkündür.
  • Siğillerin geçirilmesi için düzenli kullanılabilir. 

Çay Ağacı Yağı Yan Etkileri

Çay ağacı yağının yan etkileri hamile ve emziren kadınlarla kronik hastalıkları olan kişilerde görülebilir. gelişigüzel alınmamalıdır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg