Bademcik Nedir? Bademcik Tedavisi - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Bademcik Nedir? Bademcik Tedavisi

Bademcik Nedir? Bademcik Tedavisi
20 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 519 kez okundu.

Bademcik(tonsil) ağız bölgesinde dilin arka tarafında kalan bir çeşit lenf bezidir. Bademcik iltihabı genellikle 9 yaş altındaki çocuklarda sıklıkla görülmektedir. Bademcik iltihabı hasta vücudunun kendini enfeksiyonlara karşı korumakta olduğunu da gösterir.

Bademcikler enfeksiyon ve iltihaplara bağlı olarak büyüyebilirler. Ancak ilerleyen yaşlarda küçülme gösterirler. Bademcik büyümeleri sürecinde eğer üst solunum yolunu daraltarak hastaya apne yani uykuda nefessiz kalma, nefes darlığı, horlama gibi sağlık sorunları yaşatacak seviyeye gelebilir. Bademcik şişmesi ve bu belirtiler gibi durumlarda bir kulak burun boğaz doktoruna başvurmak gerekmektedir.Ayrıca bademciğe yardımcı şifalı bitkiler önerilerini yazı sonunda inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki  ingilizce tonsil yani bademcikler ile ilgili resimi inceleyebilirsiniz.


Bademcik Nedir? Bademcik Tedavisi

 

Kulak burun boğaz (kbb) uzmanı doktorlar tarafından hastanın iyileşmesi için ilaç veya bademcik ameliyatı kararı verilebilir.  Bunun için öncelikle doktora başvurmak en doğru yaklaşımdır.

Bademcik için iyi gelebileceği belirtilen bazı şifalı bitkiler;

Erik yapraklarının kaynatılıp soğuduktan sonra su ile gargara yapılması, adaçayı ile gargara yapılması, kekik, kayışkıran, sinirli ot, böğürtlen, ebegümeci, ıhlamur, okaliptüs, kuşburnu gibi şifalı bitkilerin demlendikten sonra ağız yakmayacak şekilde kıvamda içilmesi de bu konuda bilgiler sunan kişiler tarafından önerilmektedir.

Bir önceki yazılarımızda kilo vermek ve grip tedavisi hakkında bilgiler verdik.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg