Badem Sütü: Alzheimer Sürecini Yavaşlatabilir - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Badem Sütü: Alzheimer Sürecini Yavaşlatabilir

Badem Sütü: Alzheimer Sürecini Yavaşlatabilir
19 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 479 kez okundu.

Badem Sütü ve Alzheimer

Son dönemde moda olan detokslarda badem sütü kullanıldığını farketmişsinizdir. Bu süreçte kullanılan badem sütü, kilo vermeye yardımcı olan ve inek sütüne alerjisi olan kişiler için iyi bir alternatif oluyor.

Yakın zamanda yapılan araştırmaların sonucunda badem sütü alzheimer sürecini yavaşlatabilir sonucu ortaya çıktı. Böylece alzheimer önleyici beslenme listelerine de bu içecek dahil olaya başladı. Laboratuvar testlerinde bazı kanser türleri üzerinde de etkisinin olduğu ortaya çıkan badem sütünün birçok yararı bulunuyor.

Tat olarak sütten çok farklı olmasa da günlük beslenme rutinininde badem sütünün tüketilmesi söz konusu olabiliyor.

Badem Sütünün Yararları

  • Prostat kanseri riskinin azalmasını sağlar,
  • Alzheimer riskini düşürür,
  • Kilo vermeye yardımcı olur,
  • Şeker hastaları için kullanıma uygundur,
  • Kalp sağlığını destekler,
  • Güçlü diş ve kemik yapısı oluşturmayı sağlar,
  • İyi bir D vitamini kaynağıdır,
  • Çok az karbonhidrat içerir.

Badem ve benzeri kuruyemişlere alerjiniz varsa badem sütü faydaları size zarar olarak görülebilir. Bu yüzden dikkat edilmesi büyük önem taşır.

Badem Sütü Nasıl Elde Ediliyor?

Badem sütü, bitkisel bir süt olduğu için evde de yapılması mümkün oluyor. Evde badem sütü yapılışı konusunda merak edenlerdenseniz, 2 su bardağı çiğ bademi, 6 su bardağı içme suyu ile birlikte bir gece bekletip, mikserden geçirin. Daha sonra tülbentten geçirerek, posalarından arınmasını sağlayın. İşte size ev yapımı badem sütü. Cam bir şişede 4 gün saklayabileceğiniz bu ürünü her zaman taze olarak yapıp içmelisiniz.

Badem Sütlü Diyet Puding

Badem sütünden puding yapmak için chia tohumunun yoğunlaştırıcı etkisinden yararlanabilir, sağlıklı bir tatlı yaratabilirsiniz. Bunun için 2 su bardağı badem sütünün içine yarım su bardağı chia tohumu ekleyip bir gece buzdolabında bekletin. Ertesi gün pudinginizi sevdiğiniz meyvelerle süsleyerek tüketin.

Çocuklarda Badem Sütü Kullanımı

Çocuklarda badem sütü kullanımı son dönemde popüler olan doğal anneler tarafından yukarda tarif ettiğimiz evde badem sütü yapmak işiyle yapılmaktadır. İçine meyveler ekleyerek içecek olarak da kullanılabilen badem sütünü doğal olarak almak en iyi çözüm oluyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg