B4 Vitamini Faydaları, Nerelerde, Hangi Besinlerde Bulunur - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


B4 Vitamini Faydaları, Nerelerde, Hangi Besinlerde Bulunur

B4 Vitamini Faydaları, Nerelerde, Hangi Besinlerde Bulunur
25 Mart 2017 tarihinde eklendi, 1.177 kez okundu.

B4 vitamini çok önemli bir vitamin olarak bilinmektedir. B4 vitamininin bir diğer adı Adenine’dir. Vücudumuz için önemli bir vitamin olan B4 vitamini en çok akyuvarlar için önemli olduğu bilinmektedir.

B4 Vitamini alarak beyaz kan hücrelerinin yenilenip vücudun ihtiyacı olan beyaz kan hücrelerinin oluşmasını sağlamaktadır. Bu yüzden mutlaka alınması gereken bir vitamindir.

B4 vitaminin eksik olduğu insanların vücutlarında akyuvar miktarı düşük olmaktadır. Beyaz kan ihtiyacını karşılamak için ve akyuvar sayısını dengelemek için ihtiyaç olan bu vitaminin aslında günlük çoğunlukla tükettiğimiz yiyecekler içinde olması sevindiricidir.

patatesin faydaları

Patatesin Faydaları ve Yararları

B4 vitamini patates, yumurta sarısı, meyvelerde bulunur. Sebzelerde ise lahana ve domateste bulunmaktadır. B4 vitamini ihtiyacı ayrıca et tüketimi ile de alınmaktadır. Unutmayın ki B4 vitamini alınmazsa akyuvar miktarınızda düşüş olacaktır.

Akyuvar miktarı düşük olması ne demektir ?

Akyuvarlar bilindiği üzere vücudu bulaşıcı hastalıklara ve yabancı maddelere karşı koruyarak,  bağışıklık sisteminin çok ciddi bir bölümünü oluştururlar. Akyuvarlar çok çekirdekli ve tek çekirdekli olmak üzere ikiye ayrılırlar. Akyuvar miktarında ki eksiklik görevinden anlaşılacağı gibi bağışıklık sisteminizin en önemli kısmını oluşturmaktadır.

 

Bir önceki yazımızda Aspir Yağı ve Aspir Bitkisinin Faydaları yazısı hakkında bilgiler paylaştık.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg