B17 Vitamini Nelerde Bulunur? - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


B17 Vitamini Nelerde Bulunur?

B17 Vitamini Nelerde Bulunur?
1 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 765 kez okundu.

B17 vitamini nedir? B17 vitamini ne işe yarar? B17 vitamini hangi besinlerde vardır? Fazla tüketilirse ne olur? Az tüketilirse nelere yol açar? İşte tüm detayları ile B17 vitamini ve merak ettikleriniz.

Kanserli hücre oluşumunu engellediği için ve mevcut kanser hücrelerini öldürdüğü için B17 vitamini klinik çalışmalarında hep ön plana çıkıyor. Kanseri önleme ve iyileştirme üzerinde de bir takım araştırmalarda olumlu sonuçlar alınmasına yardımcı olan B17 vitamini aslında sağlıklı beslenme yöntemleri ile hayatımızda var olan ve dikkat edilmesi gereken vitaminler arasında olmalıdır.

Anti kanser vitamini olarak bilinen B17 vitamini hangi besinlerde vardır?

Genellikle çekirdekli meyvelerde bulunan B17 vitamini; elma, üzüm, yaban mersini, kiraz, mürver, bektaşi üzümü, dut, kızılcık, ayva, çilek, ahududu ve böğürtlenden alınabilecek bir vitamindir.

B17 Vitamini Bulunan Çekirdekler

Elma çekirdeği, kayısı çekirdeği, kiraz çekirdeği, keten tohumu, darı, nektarın çekirdeği, şeftali çekirdeği, armut çekirdeği, erik çekirdeği, kabak çekirdeği.

B17 Vitamini Bulunan Fasulyeler

Siyah fasulye, börülce, bezelye, nohut, lima fasulyesi, bezelye.

B17 Vitamini Bulunan Gıdalar

Acı badem, kaju, okaliptüs yaprağı, ıspanak, tere, pancar, atlı patates, bambu yaprağı.

B17 Vitamini Kansere Karşı

Kanser üzerine yapılan araştırmalarda oldukça etkili bir vitamin olan B17 vitamini, oluşturduğu hidrojen siyanür ile kanserli hücreleri yok ediyor. Ancak sadece vücudumuzun salgıladığı vitamin yeterli değildir. Dışardan takviye edilmesi de gerekmektedir.

B17 vitaminin yanı sıra kesinlikle A, C, E, B15 vitaminleri alınmalıdır. Kanserin yayılmasını durdurması ve hücrelerin daha sağlıklı kalabilmesi için vitaminlerin bir arada tüketilmesi şarttır.

B17 Vitamininin Zararı Var mı?

Her şeyde fazlası zarar, azı karar diyoruz. Doğru kullanma yöntemleri için kesinlikle doktorunuzun tavsiyelerine uymalı ve farklı sıkıntılar yaşamamak için düzenli beslenmenize dikkat etmelisiniz. Özellikle gebelik dönemi ve ardından bebeğinizin beslenmesine de özen göstererek ileride oluşacak kanser riskine karşı önleminizi erkenden almalısınız. Kendi sağlığınıza göstereceğiniz özen tabi ki çocuğunuzun da sağlığını etkileyecektir, bunun unutmamalısınız. B17 vitamini ve detaylarını hep birlikte inceledik ve öğrendik. Doktorunuza danışarak sağlıklı şekilde B17 vitamini hayatınıza katabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg