B12 Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur? - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


B12 Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur?

B12 Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur?
2 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 470 kez okundu.

İnsan vücudunuz yokluğu ile en çok etkileyen vitaminlerden birisi de B12 Vitaminidir. B12 Vitamini nedir? B12 Vitamini hangi besinlerde vardır? B12 Vitamininin faydaları ve zararları nelerdir? Tüğm bu soruların yanıtlarını bulabilir, sağlıklı şekilde hayatınıza devam etmek için gerekenleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

B12 Vitamini eksikliğinde meydana gelebilecek hastalıkların başında; anemi, denge kaybı, bacak ve kollarda uyuşma, karıncalanma, güçsüzlük bulunmaktadır. Yani aniden günlük hayat standardınız düşebilir ve hastalanabilirsiniz.

B12 Vitamini Hangi Besinlerde Vardır?

Ana kaynağı hayvansal gıdalar olan B12 Vitamini; bitkisel gıdalardan da sağlanabilir. Ancak en önemli detay, yüksek kolesterolü olan insanların bu gıdaları tüketmeden önce kesinlikle doktorlarına danışmaları gerekir. Doğal yoldan alındığı için kolesterolü yükseltebilir ve daha fazla olumsuzluğa yol açabilir, bunun için B12 Vitamini ilacı kullanımı daha sağlıklı olabilir.

B12 Vitamininin bulunduğu besinler arasında; balık yumurtası, balık, ton balığı, uskumru, somon, sardalye, kuzu ciğeri, sığır ciğeri, dana ciğeri, hindi ciğeri, ördek ciğeri, kaz ciğeri, sığır eti, dana kıyma, peynir çeşitleri kesinlikle hayatınıza dahil etmeniz gereken yiyecekler arasındadır.

Özellikle halk arasında da bilindiği gibi; balık en güçlü B12 Vitamini kaynağıdır. Haftada ortalama 2 gün balık mutlaka soframızda olmalıdır. Balığın her türlü tüketimini sağlamalısınız. Özellikle taze yani mevsimin en güzel balıklarını sofranızdan eksik etmemelisiniz. Her balıktan B12 Vitamini alabilirsiniz ancak en çok alabileceğiniz balık çeşitleri; ton balığı, uskumru, somon ve sardalyedir.

Balık yiyemeyenler arasındaysanız kırmızı et tüketebilirsiniz. Kuzu ciğeri, sığır ciğeri, dana ciğeri, hindi ciğeri, ördek ciğeri, kaz ciğeri, sığır eti, dana kıyma mutlaka sofranızda olması gereken lezzetler arasındadır.  Ayrıca her sabah kahvaltı da peynir çeşitlerini sofranızda bulundurmalı ve en sağlıklı şekilde beslenmelisiniz. Böylece meydana gelebilecek hastalıklara karşı doğal yollardan korunmuş olursunuz.

B12 Vitamininin bulunduğu besinleri ve nasıl tüketebileceğinizi sizin için araştırdık. Ayrıca sağlıklı beslenmenize rağmen hala B12 Vitamini eksikliğiniz çıkıyorsa doktorunuzun tavsiyelerini dinlemeli ve biran önce daha ağır hastalıklara yakalanmadan vitamin eksikliğinizi gidermelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg