Aslanpençesi Kürü ve Faydaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Aslanpençesi Kürü ve Faydaları

Aslanpençesi Kürü ve Faydaları
11 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 411 kez okundu.

Adı sıklıkla duyurmamakla birlikte aslanpençesi özellikle bitkisel tedavi amaçlı kullanılan bitkiler arasında yer almaktadır. Oldukça fazla fayda sağlaması günümüzde yaygın olarak kullanılmasını sağlamaktadır. Fazla sıcak olmayan aynı zamanda nemli topraklarda yetişmektedir. Işığı sevse de direk güneş ışığından olumsuz şekilde etkilenmektedir. Geçmiş dönemlerden itibaren özellikle kadınlarda oluşan rahatsızlıkların giderilmesi amacıyla kullanılan bitkiler arasında bilinmektedir.

Aslanpençesi Kürü

Kadınlarda özellikle oluşan rahatsızlıkları tedavi etmek amacıyla hazırlanan aslanpençesi kürü doğru şekilde uygulanması durumunda istenilen etkinin elde edilmesini sağlayabilir. Kürü hazırlamak isteyenler öncelikle gerekli malzemeleri hazırlayarak daha sonrasında evde uygulama yapabilirler. İlk aşamada öncelikle bir bardak klorsuz su kaynatılarak içerisine 3-4 gram kadar aslanpençesi kurusu eklenir. Daha sonrasında yaklaşık 10 dakika kadar kısık ateşte kaynatılır. Kaynadıktan sonra soğuması beklenir ve kılık haldeyken süzgeçten geçirilir.

Etkisini alabilmek için özellikle doğru şekilde uygulama yapılması gerekir. Hazırlanan bir bardak su 30 gün boyunca aynı şekilde hazırlanarak ara vermeden tüketilir. 30 gün sonrasında 1 hafta ara verilir. Ara verildikten daha sonra yeniden 30 gün boyunca aynı şekilde uygulama yapılır. Toplamda 67 günün sonunda işlem tamamlanır. Bu sayede özellikle oluşan rahatsızlıkların giderilmesi sağlanabilir.

Aslanpençesi Faydaları

 

Özellikle bayanlar için oluşan rahatsızlıklara karşı son derece etkili olan aslanpençesi faydaları saymakla bitmez. Hazırlanacak olan kür sayesinde uygulama yapmak isteyenler kısa süre içerisinde istedikleri etkiyi elde edebilirler. Aksatılmadan düzenli şekilde kullanılması gerekir.

  • Sapları ve yaprakları tüketilmesi durumunda ishale iyi gelmektedir.
  • Özellikle çayının tüketilmesi bağırsaklardaki hareketin yavaşlamasına ve kontrol altına alınmasını sağlayabilir. Bağırsak sendromu rahatsızlıklarındaki yakınmaların giderilmesini sağlamaktadır.
  • Şeker hastalarında oluşan yaraların özellikle daha kısa süre içerisinde kapanmasını sağlamaktadır.
  • Demire bağlı olarak annemin problemi yaşayanlar özellikle çayını tüketerek yaşatmış oldukları problemden kurtulabilirler.
  • Kadınlarda özellikle gebelik döneminde rahim kaslarının güçlenmesini sağlayarak düşük riskinin azalmasını yardımcı olmaktadır.
  • Kadınların rahimleri üzerinde son derece yararlı olmaktadır. Özellikle hormonların düzenlenmesini rahimde miyomlar nedeniyle oluşan kanamaların durdurulmasını sağlamaktadır.
  • Kadınlarda endişe ve üzüntünün yaşanması halinde özellikle adet düzensizliği problemi oluşabileceği için sorunun çözülmesi amacıyla kullanılabilir.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg