Aragonit Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Aragonit Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları

Aragonit Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları
22 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 613 kez okundu.

Özellikle kemik hastalıklarında, kas hastalıklarında, spazmlarda büyük etkisi olan aragonit taşı kırılan kemiklerin iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Saç kayıplarında da tedavi edici olan aragonit taşı ateş düşürücü taşlar arasındadır. Aragonit taşı iltihabı azaltır, sinirsellikleri ve gerilimleri azaltmasının yanı sıra aşırı yorgunluk hisseden kişilere de canlılık veren şifalı taşlardandır.

Yapılan araştırmalar sonucu, tarihi insanlıktan daha eski olan Aragonit taşının 2.7 milyar yıldır dünyada var olduğu keşfedilmiştir. Ülkemizde Toros Dağlarından çıkarılan aragonit taşının özellikleri, kırılgan ve işlenmesi zor yapısı yanında farklı bir temizleme metoduna sahip olması en başta gelenlerdir. Aragonit taşını temizlemek için yaklaşık 5 dakika yıkadıktan sonra, toprakta bir süre gömmeniz ve ardından 15 dakika kadar güneşte bekletmeniz gerekmektedir. Size tuhaf gelen bu temizleme yöntemi sırasında taşınıza enerji yüklenir. Enerji yükleme işi için dolunayı zamanını da tercih edebilirsiniz.

Şifalı Taşların Atası

Pek çok değerli taşta olduğu gibi, aragonit taşı için de taklitler yapılarak satılmaya çalışılmaktadır. Farklı taşları boyayarak size aragonit taşı olarak satmak isteyen birisinden, ufak bir taş parçası kırarak iç ve dış rengine bakarak kurtulabilirsiniz. Şayet içi ve dışı aynı renk ise elinizdeki taş orijinal aragonit taşıdır. Aragonit taşının faydaları arasında duygusal ve ruhsal faydalar daha ön planda olsa da, hastalıklar karşısındaki yararları da oldukça fazladır. Aragonit taşının şifaları için her derde deva demek abartı sayılmaz.

 • Kemik hastalıklarına ve romatizma ağrılarına iyi gelir.
 • Cildin kendini yenilemesine faydalıdır. Kırışıklıklara ve yanıklara iyi gelir.
 • Fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için aragonit taşı hayat kurtarıcıdır. Tokluk hissi vererek fazla kilolarla mücadelede yardımcı olur.
 • Alerjilere karşı tedavi edicidir.
 • Saç dökülmelerine karşı tedavi edicidir.
 • Radyasyona karşı koruma sağlar.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirerek, sıklıkla hasta olmanızı engeller.
 • Soğuk algınlıklarını iyileştirir.
 • Ateş düşürücü olduğu söylenmektedir.
 • Kronik yorgunluğa iyi gelir. Kullananlar için enerji kaynağıdır.
 • Bereket getirdiğine inanılır.

Saymakla bitmeyecek faydaları ile aragonit taşı için, tüm şifalı taşların sağladığı faydaları tek başına sağlar denmektedir. Alternatif tıp meraklıları için milyar yıllık bu taş, geçmişte olduğu gibi günümüzde de yaygın olarak kullanıma devam etmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg