Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler
26 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 240 kez okundu.

Bebeğinizin daha sağlıklı kalması ve hayatı boyunca aldığı anne sütünün faydasını görmek sterseniz, sütünüzün daha da fazla gelmesini dileyebilirsiniz. Bunun için anne sütünü arttıran yiyecekleri araştırdık ve sizin için güzel bir liste oluşturduk.

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Havuç

Özellikle kadınların en sıkı dostu olması gereken yiyecektir, havuç. Bitkisel östrojen olarak anılan fitoöstrojenin içinde bulunması sonucu süt arttırıcı ve farklı özelliklerini de görebilirsiniz. Özellikle çiğ tüketilmesi en önemli olanıdır.

Yulfa

Anne sütünün daha fazla olması ve sağlıklı şekilde gelebilmesi için yulafın önem büyüktür. İçeriğinde bulunan demir mineralleri sayesinde sütünüzün daha da fazlalaştığını görebilirsiniz.

Arpa

Geçmişten bu zamana kadar tavsiye edilen en özel besindir, arpa. Çünkü içerisindeki polisakkaritler, anne sütünü en çok arttıran şeydir. Özellikle bebeğinizin 2 aylıkken daha da fazla tüketimi ile daha sağlıklı şekilde emzirebilirsiniz.

Ceviz

Hem gebelik döneminde hem de emzirirken direkt olarak çiğ şekilde tüketmeniz gereken en önemli besinler arasındadır. Cevzin faydaları ve içerdiği yağ oranı sağlıklı bir gebelikten sonra emzirme süreci içinde önemlidir.

Badem

En az ceviz kadar önemli olan badem, anne sütünün kalitesini arttıran en güzel besinlerdendir. Sütü arttıran bademi ara öğün olarak tüketebilirsiniz.

Rezene

Rezene çayını özellikle tüketmelisiniz. Süt kanallarını açan özelliği ile tıkanıklığı öneler ve sütün daha rahat akışını sağlar.

Dereotu

Eğer rezene içemiyorum diyorsanız, dereotu tüketmenizi tavsiye ederiz. Rezene çayının tadını beğenmeyenler için en özel alternatiftir. Dereotunu taze taze salatalarda tüketebilirsiniz.

 

Fesleğen

Doğanın bize verdiği en güzel lezzetlerden olan fesleğen; emzirme dönemindeki annelerin ferahlığına en çok ihtiyaç duyduğu lezzettir. İçerdiği C ve K vitamini ile direnç arttırır ve daha sağlıklı emzirmenizi sağlar.

Güzel geçen bir gebeliğin ardından sağlıklı şekilde bebeğinizi emzirmek ve bedensel ve zihinsel gelişimi için her şeyi tam anlamı ile ona sunabilmek için beslenmenizi özen göstermelisiniz. İşte bunun için yukarıda sıraladığımız besinleri hayatınıza katmalısınız. Böylece sağlıklı bir anne bebek portresi yakalayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg