Ametist Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Ametist Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları

Ametist Taşının Özellikleri Faydaları Şifaları
8 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 880 kez okundu.

Ametist taşı aşk taşı olarak da bilinmektedir. Ametist taşı negatif elektrik taşıdığından dolayı bedende bulunan fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltmekle birlikte negatif enerjiyi toplayarak pozitif enerjiye dönüştürmektedir. Depresyona faydalı ve iyi gelen taşlar arasında bulunan ametist taşı şifalı taşlar arasında en güçlü olanı olarak kabul edilmektedir. Cilt hastalıklarına göz hastalıklarına alerjik migren ve baş ağrılarına da iyi gelen ametist taşı kalp rahatsızlıklarına ve uykusuzluğa da iyi gelmektedir. Ametist taşı pembe kuvarsa ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirmekte ve kalbi korumaktadır.

Ametist Taşının Özellikleri

Ametist taşı, kumlu kuvars ve volkanik topraklarda bulunan, mor renkli süs taşı olarak kullanılan şifalı bir taştır. Ametist, ismini Yunan Mitolojisinden almakta olup, kelime anlamı olarak sarhoş etmeyen anlamına gelmektedir. İsminden de anlaşıldığı üzere, tarihi Eski Yunanlara ve Antik Mısıra kadar dayanmaktadır. Şarap kadehlerinden süs eşyalarına kadar pek çok alanda kullanılmıştır.

İnsanlık Tarihinin Gözdesi Mor Yakut

Ametist taşının özellikleri arasında en belirgin olanı rengidir. Eflatundan mora doğru çeşitlenen renk skalasına sahiptir. En çok tercih edilen ve en değerli olan rengi mordur. Rusya, Uruguay, Kanada ve Hindistan’da olduğu gibi ülkemizde Balıkesir, Ordu ve Erzincan’da da yatakları bulunmaktadır. Volkanik bölgelerde de bulunması ile radyoaktif olup olmadığı konusunda tedirginlik bulunsa da radyoaktif bir taş değildir. Ametist taşının faydaları bulunduğu ortamda ve vücutta bulunan negatif enerjiyi toplayarak, insana huzur ve sakinlik verir. Uyuma problemi çekenler ametist taşı kolye ya da bileklik takarak rahatça uykuya dalarlar. Vücudu zinde tutar. Saymakla bitmeyen faydaları düşünüldüğünde ametist taşını, geçmişten günümüze tüm insanlığın sadece rengi için tercih etmediğini anlıyoruz. Vücuda verdiği pozitif enerjinin ve şıklığı ile hoş bir takı olmasının yanında, Ametist taşının şifaları da göz ardı edilemez. Ametist taşı, uykusuzluğa iyi geldiği gibi tedavisi olmadığı düşünülen migren ağrılarına da iyi gelmektedir. Migren şikayeti çekenler, ağrı kesici kullanmak yerine ametist taşından bir takı tercih edebilirler. Eklem ağrılarını tedavi için bire birdir. Cilt üzerinde yeni hücre oluşumunu hızlandırarak güzelleştirdiği gibi ciltte çeşitli nedenlerle oluşan alerjik lekelere de iyi gelerek tedavi eder. Ametist taşının cilt için olan bu faydası ile yüzyıllar boyunca suyu ile insanlar cilt bakımı yapmışlardır. Dolaylı yoldan bağışıklık sistemini güçlendirir ve kalbe de iyi gelerek kanın temizlenmesinde yardımcı olur. Kanser oluşumunu engellediğine dair yaygın bir inanış da mevcuttur. Burcuna göre şifalı taş tercih etmek isteyen ova, Koç, Başak ve Yay burçları takı olarak ametist taşını tercih etmektedirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg