Akşam Yemeğinde Tüketilmesi Gereken Besinler - Şifalı Bitkiler - Şifalı Bitkiler


Akşam Yemeğinde Tüketilmesi Gereken Besinler

Akşam Yemeğinde Tüketilmesi Gereken Besinler
3 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 494 kez okundu.

Sağlıklı yaşamanın en temel şartı doğru beslenmedir. Doğru beslenmek için de öğünlerimizi kontrollü bir şekilde tüketmeliyiz ve bilinçli beslenmeliyiz. Kuşkusuz ki akşam yemeği günün en önemli öğünlerinden biridir. Akşam yemeklerini erken yemek ve hafif beslenmek büyüme hormonunun salgılanması için gereklidir. Büyüme hormonu ise genç kalmamızı sağlayan, kas yapımızı güçlendiren bir hormondur.

Akşam Yemeği

Doğal ve Şifalı Bitkiler

Uyurken metabolizmamızın yavaş çalıştığını dikkate alacak olursak akşam yemeğinde ne yediğimiz sağlığımız açısından da önemlidir. Çünkü uyurken yediğimiz besinlerdeki yağları kolay kolay yakamayız bunlar bize kilo ve çeşitli hastalıklar olarak geri döner. Sağlıklı kilo vermek için de yine yediklerimize dikkat etmeli ve az kalorili doğal ürünleri tercih etmemiz oldukça önemlidir.

Akşam yemeğinde tüketilmesi gereken besinler öncelikle çok yağlı ve kalorisi yüksek olmamalıdır. Bol tatlı ve tuzlu gıdaları akşam yemeklerinde tercih etmemeliyiz. Özellikle kırmızı et ve kızartılmış besinler bol yağlı ve ağır besinlerdir, sindirilmeleri de uzun zaman alır. Bol karbonhidrat ağırlıklı besinler de akşam yemeklerinde tüketilmemelidir. Çünkü bu tarz yiyecekler çok kısa sürede yağa dönüşür. Daha çok beyaz et, sebze ve meyve gibi şifalı bitkiler ve doğal hafif yiyecekler akşam yemeğinde tüketmemiz gereken besinlerdendir. Yoğurdun içine karıştırdığımız meyveler de bize hafif bir akşam yemeği olabilir. Salata gibi kalorisi düşük ve sağlıklı besinlerinde akşam yemeğinde tüketilmesi idealdir.

Geç saatlerde ağır besinler tüketmek uyku düzenimizi de olumsuz etkiler. Karın ağrısı ve midede hazımsızlık gibi sorunlarla karşılaşabiliriz. Eğer akşam yemeğinde tüketilmesi gereken besinleri iyi bilirsek hem kilomuzu kontrolde tutmuş oluruz hem de sağlıklı bir yaşam sürebiliriz.

Bir önceki yazımızda takipçilerimize patatesin faydaları hakkında bilgiler içeren bir yazı sunduk.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
kamagra 100 mg