Şifalı bitkiler, şifalı kürler, şifalı taşlar, zayıflatan bitkiler, bitki çayları, bitkisel, yaglar, bitkilerin faydaları, yararları hakkında güncel şifalı bitkiler sitesi.

Şifalı Bitki Rehberinde Ara

Sponsorlu Bağlantılar


Uyarı-Kullanım Şartları Yazılarımız Hakkında
DMCA.com

Karanfilin Faydaları Nelerdir?

'.the_title().' Yorumlar: 0 Okunma: 13024
Facebook'da Paylaş

Karanfilin Faydaları

Karanfil şifalı bir bitkidir, karanfil ağrı kesici özelliği ile bilinir. Diş ağrısına ne iyi gelir diye soranlara önerilen bir şifalı bitkidir karanfil, karanfil tohumu ağrıyan diş üzerine konulup hafif bastırılır. Mide zayıflığında kullanılabilir, mide zayıflığına bağlı ishilai keser, karaciğer hastalıklarına karşı faydalıdır, beyine güç verir, beş duyu organımızı güçlendirir, karanfil hafızayı güçlendirir.

Kalbi uyarır.

Karanfil Yağı Faydaları

Karanfil yağı ağrı noktalarının üzerinde masaj yapılması ile giderilir, mide ağrılarında beşer damla su ile birlikte içilir, mide ve ağız kokularını giderir, sinirleri uyuşturur.
Karanfil çiçeği ve karanfil çayı da kullanılır.
Ancak karanfil yağı cilde sürülmemelidir, sakıncalıdır.

Karanfil koku verme özelliği ile çeşitli şerbet, tatlı, komposto gibi yerlerde kullanılır.

 

Bir önceki yazımızda balgam sökücü bitkiler hakkında bilgiler içeren bir yazı yayınladık.

Facebook'da Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Copyright © 2011-2015 Faydalisifalibitkiler.com|Tüm Hakları Saklıdır. www.faydalisifalibitkiler.comŞifalı Bitkiler, Şifalı Taşlar, Şifalı Kürler, Güncel Sağlık Haberleri, Şifalı Otlar, Şifalı Dualar, Hakkında Bilgiler İçerir. Şifalı bitkilerin Kürleri ve Şifalı Bitkiler Ansiklopedisi konularında yazılar ve paylaşımları kullanıcıları için paylaşır.