Şifalı bitkiler, şifalı kürler, şifalı taşlar, zayıflatan bitkiler, bitki çayları, bitkisel, yaglar, bitkilerin faydaları, yararları hakkında güncel şifalı bitkiler sitesi.

Şifalı Bitki Rehberinde Ara

Sponsorlu Bağlantılar


Uyarı-Kullanım Şartları Yazılarımız Hakkında
DMCA.com

Enginarın Faydaları

'.the_title().' Yorumlar: 0 Okunma: 7489
Facebook'da Paylaş

Enginarin Faydaları Nelerdir?

Bitki yapraklarının karaciğer hastalığı durumlarında etkili olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca yüksek kolesterol karşı da kullanılır.
Meyvesi de yenir, ama bizi yaprakları ile tedavi eder. Yaprakları sayesinde enginar karaciğerin arkadaşıdır. Bu bezi yağ sindirimi için gerekli olan safra üretmek için yardımcı olur. Bitkisel ilaç olarak kullanılan bu tıbbi bitkinin kullanımı, ciddi bilimsel çalışmalar tarafından teşvik edilmektedir. Enginar türk mutfağında önemli bir yere sahip olan, güzel bir şekilde hazırlandığında oldukça lezzetli bir hale gelen yararlı şifalı bitkiler arasındadır.

Enginarın Faydaları
 Enginar Kullanımı

Bazı araştırmalar, standart hesap özeti şeklinde (bitkisel ilaç ve eczacılık bulunan kapsülleri gibi), enginarın safra üretimi ve akışına yardımcı olduğunu göstermektedir. Bunun için de karaciğer fonksiyonunda bozukluğu olan, karaciğer hastalığı olan insanlara reçete ile kullanmaları tavsiye edilir.
Ayrıca kandaki kolesterol seviyesini düşürme etkisi de vardır ve bu nedenle hiperkolesterolemiye muzdarip olanlar için uygun olduğu görülmektedir. Karaciğer koruma ilaçların hazırlanmasında da geniş şekilde kullanılır.
 Uyarılar

Mide ilaçları (örneğin yemeklerden sonra alınacak bazı anti-inflamatuar ilaçlar gibi) ile enginar kapsülleri şeklinde olan ilaçlardan kaçınılmalıdır.

Bir önceki yazımızda soğan kokusu için çözümler başlıklı makalemizi yayınladık.

Facebook'da Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 Copyright © 2011-2015 Faydalisifalibitkiler.com|Tüm Hakları Saklıdır. www.faydalisifalibitkiler.comŞifalı Bitkiler, Şifalı Taşlar, Şifalı Kürler, Güncel Sağlık Haberleri, Şifalı Otlar, Şifalı Dualar, Hakkında Bilgiler İçerir. Şifalı bitkilerin Kürleri ve Şifalı Bitkiler Ansiklopedisi konularında yazılar ve paylaşımları kullanıcıları için paylaşır.