Şifalı bitkiler, zayıflatan bitkiler, bitki çayları, bitkisel, yaglar, bitkilerin faydaları, yararları hakkında güncel şifalı bitkiler bilgilendirme sitesi.
Uyarı-Kullanım Şartları Yazılarımız Hakkında
DMCA.com

Diş Ağrısına Ne iyi Gelir? Diş Ağrısı İçin Bitkiler

'.the_title().' Yorumlar: 20 Okunma: 96303
Facebook'da Paylaş

Dişlerde meydana gelen çürük, kırılma gibi durumlarda şiddetli ağrılar yaşayabiliriz.

Diş ağrısına ne iyi gelir? Diş ağrısı nasıl geçer? Nasıl giderilir?

Bu ağrılar insanın ruhsal olarak da sıkıntıya sokan ağrılardır. Özellikle 20 lik diş ağrıları ciddi acılar yaşatır. Diş ağrıları bazen uzun bir süre geçmez, işte tam bu noktada diş ağrısına ne iyi gelir diye araştırmaya başlarız, öncelikle uzun süren bir ağrınız var ise bir diş hekimine görünmelisiniz, çünkü burada yazacağımız öneriler sadece anı kurtaran bilgilerdir, kalıcı tedavi diş hekimleri tarafından yapılır. Diş ağrısı için şifalı bitkiler mevcutdur. Ahmet Maranki diş ağrısı için sarımsak ve maydanoz önermektedir, maydanozu güzelce ezdikten sonra ağrıyan diş etrafına yavaş yavaş masaj yapar gibi sürmek gerekir, sarımsak da aynı şekilde güzelce ezilerek ağrıyan diş etrafına sürülmelidir. Bilinen bir tedavi yöntemi olan tuz tedavisi ile az miktardaki tuz ağrıyan dişe bastırılır ya da tuzlu su ile gargara yapılır.

Diş ağrısı için ilaçlar da kullanılır, ancak bir ilaç kullanmadan veya bitki tedavisi de olsa doktorunuza danışmadan tedaviye başlamayınız, diş ağrısı için antibiyotikler, iğneler kullanılır, rastgele ağrı kesici haplar kullanarak yan etkilere mağruz kalabiliriz, önce diş hekimlerimize danışalım.

Peki Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş Ağrısı İçin Karanfil

Karanfilin faydaları bir çok alanda bilinen bir gerçektir, özellikle ağrı kesici etkisi ile bilinen karanfil diş ağrısına iyi gelir.

Aktarlardan bulabileceğiniz karanfil tohumu diş ağrısı tedavisi için geçicide olsa bir rahatlatma sağlayacaktır.a

Aldığınız karanfil tohumunu ağrıyan diş üzerine koyup hafif bastırmanız ile diş ağrısına iyi gelecektir ve diş ağrısını hafifletecektir.

Bu öneriler sadece diş hekiminize gidip muayene olmadan önce ağrıyı hafifletmek içindir kalıcı tedavi için tek yetkili kişi diş hekimleridir.

Bir önceki yazımızda bel soğukluğu hastalığı ve tedavisi hakkında bilgiler verdik.

Facebook'da Paylaş

20 yorum yapılmıs

  • Karanfil gibi şifalı bitkiler diş ağrısını kısa süre dindirirler, kalıcı bir çözüm için kesinlikle bir diş doktoruna gitmelisiniz, diş doktoruna gidip muayene ve tedavi olduktan sonra “ağrıyı çekmeye değmezmiş” diyeceksiniz emin olun, çürük var ise çürük dişin çekimi, kanal tedavisi ve dolgu yapılması gibi işlemler ile ağrılardan kurtulup dişinizi de kurtarma ihtimaliniz olabilir. Doktorlar işlem yapılacak bölgeyi uyuşturarak hastanın işlem sırasında acı hissetmemesini sağlıyorlar. Geçmiş olsun.

   Cevapla
   • Dori dedin ama aksam dielim ki disci kapali ozaman napacas ve disin ario napacan hemen disci istemicen mi
    benim disim ario napmam gerek gecsin die

    LUTFEN CEVAP YAZ

    Cevapla
  • Çürük olan dişe, dişin durumuna göre doktor tarafından dolgu veya diş çekimi yapılabiliyor. Çürük dişin ağrısını geçici olarak hafifletecek uygulamalar aramak yerine kalıcı ve en doğru uygulamayı yapacak olan diş doktorlarına muayene olmanız tavsiye edilir. Geçici çözüm olarak internet sitelerinde ve forumlarda diş ağrısına sahip olan kişilerin ağrıyan diş üzerine karanfil tohumu ezilmesi gibi basit önerileri bulunmaktadır.

   Cevapla
  • BILMIOM BENIM DISIME DOLGU YAPTI TEDAVI GORIOM DISIMDE SINIR VAR ONU SIMDI KAPATIRSA TA COK ARACAK BEN TEL TAKACAM ONDAN HER PERSEBE GIDIOM BENIM DISCIM COK IYI SENINKI IMI
   SOILICEM
   DERDE KALION SEN SOILE BENDE

   Cevapla
  • BI KUCUK BARDA YARIM BARDAK SU KOI SONA O SUYA TUZ KOI KARISTIR VE DISININ ARDI TARAFA O SUDAN KOI VE GARGARA YAP 3 KERE OSUYU BITIRENE KADAR GECMIS OLSUN

   Cevapla
 1. Arkafaslar suan ölmek uzereyim. Cıldırıyorum disim cok kotu agriyor. Disime asprin koydum. Buz koydum. Karanfil koydum bu tavsiyeleri internetten aldim ama hic bir isime yaramadi simdi sarimsagi da denicem insallah gecer insallah sizin de gecer ben dayanamiyorum disim cürük curuk disimin dis eti oyle bir aciyor ki sanirim artik gidip cekktiricem. Boype gecici cozumler ise yaramiyo

  Cevapla
 2. 1-) Dişin üzerine bastırıldığında ağrıyor ise,diş ertesi gün apse yapacak habercisidir.Eğer böyle bir durum var ise antibiyotiğe başlayın (Augmentin iyi diyorlar).
  2-) Dişin üzerine bastırıldığında ağrı yapmıyor ise sadece soğuk ve sıcağa karşı hassasiyetlik var ise,ağrı kesici kullanabilirsiniz ama tabiki dişçi şart.

  Cevapla
 3. Arkadaşlar arka dişim ağrıyor birşey yerken bastırınca daha çok ağrıyor herşeyi denedim ne yapmalıyım ?

  Cevapla
 4. dişim ağrıyodiye doktora gittim apse var çekemem dedi ilaç yazdı antibiyotik ve ağrı kesici 12 saatte bir alacaksın dedi ilaç alıyorum 2 saat sonra ağrı kaldığıyerden devam vede çok şiddetli napcaz şimdi

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Copyright © 2011-2015 Faydalisifalibitkiler.com|Tüm Hakları Saklıdır.